Facebook Pixel

«Сінево» заявляє, що може повністю призупинити роботу лабораторій в Україні через арешт ДБР

«Сінево» заявляє, що може повністю призупинити роботу лабораторій в Україні через арешт ДБР

«Сінево» заявляє, що може повністю призупинити роботу лабораторій в Україні через арешт ДБР

Мережа медичних лабораторій «Сінево Україна» заявила, що невдовзі буде змушена припинити діяльність свого головного офісу й центральної лабораторії, що призведе до повної зупинки лабораторій компанії в Україні. Про це йдеться у офіційній заяві компанії, яка є у розпорядженні The Page.

Як ідеться у документі «Сінево», заарештовано лабораторію, розташовану за адресою м. Київ, пр-т Академіка Палладіна 46/2 (корп. 3). Рішення було ухвалене Личаківським районним судом м. Львова за клопотанням Державного бюро розслідувань (ДБР).

В «Сінево» зазначають, що дане судове рішення є протиправним, незаконним, та може вважатися тиском на бізнес.

Quote«Через незаконний арешт без послуг сучасної лабораторної діагностики залишаться близько 300 тисяч пацієнтів щомісяця, включаючи категорії населення, які обслуговуються мережею «Сінево» на безоплатній основі: пацієнти за програмою мед. гарантій НСЗУ, бійці Сил ТрО ЗСУ, пацієнти інституту серцево-судинної хірургії ім. М. М. Амосова, пацієнти центру протезування та реабілітації Superhumans Center та інші», — вказують в компанії.

В «Сінево» стверджують, що дії ДБР призведуть до закриття компанії й позбавлять бюджет України «сотень мільйонів гривень податків і зборів», а 2300 співробітників мережі лабораторій втратять роботу. Компанія нагадала, що минулого року сплатила 310 млн грн податків.

Quote«Кримінальне провадження, в рамках якого ДБР було накладено арешт на будівлю, ведеться за фактом начебто незаконного виведення з державної власності нерухомого майна у період з 2016 по 2021 рік. Водночас зазначене вище кримінальне провадження ДБР не має жодного відношення, ані до міжнародної групи Medicover, ані до будівлі, яка належить групі та на яку накладено арешт. Адже міжнародна група Medicover, в особі свого учасника — кіпрської компанії «Лінкмікс Холдінгс Лімітед», придбала будівлю ще в 2010 році у фізичних осіб. Тобто на момент придбання будівлі у 2010 році вона знаходилася в приватній власності, а не належала державі, відповідно, будівля жодним чином не могла бути виведена з державної власності в 2016-2021 роках», — наголошують в Сінево.

В Сінево зазначають, що в період з 2013 по 2016 рік міжнародна група Medicover, на правах законного власника будівлі, провела реконструкцію будівлі з метою покращення її характеристик для ведення бізнесу з надання українцям якісних лабораторних послуг. В ході реконструкції площа будівлі була збільшена більше ніж втричі. За законодавством України, після такої реконструкції, будівля вважається новоствореним її власником об'єктом. Що, на думку компанії, своєю чергою додатково доводить неправомірність накладеного ДБР арешту.

Quote«Враховуючи викладене вище, компанія «Сінево» наполягає, що арешт, накладений ДБР на будівлю, яка жодним чином не пов’язана і не може бути пов’язана з обставинами, які розслідуються у відповідному кримінальному провадженні ДБР, будівлю, яка не може бути речовим доказом у такому кримінальному провадженні, є, з правової точки зору, незаконним. А відповідне кримінальне провадження ДБР використане виключно як надуманий і необґрунтований привід для накладення арешту. Отже арешт, очевидно, є прямим проявом тиску на міжнародну групу Medicover та лабораторію «Сінево Україна», — наголошують в «Сінево».

«Сінево Україна» закликає ДБР та органи влади до якнайшвидшого вирішення питання у правовому полі та скасування незаконного арешту будівлі лабораторії. В компанії наголошують, що такі дії, спрямовані проти іноземної компанії, суттєво погіршують інвестиційний клімат в країні і наносять непоправну шкоду іміджу України на міжнародній арені, особливо під час війни.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉