Українські хірурги з 2022 року провели ампутацію близько 60 тисячам пацієнтів. Це означає шалену потребу в реабілітації цих людей. Протезувати, навчити жити новим життям з протезом – цим займається спеціалізована клініка протезування, реконструктивного лікування та реабілітації Superhumans Center.
Клініка почала роботу цієї весни на базі одного з військових госпіталів у Львові. Тут постраждалі від війни можуть отримати допомогу у протезуванні. Лікарі Superhumans не тільки протезують, але й навчають користуватися цими протезами.
Як працює клініка
Зараз щомісяця з клініки виходять 50-60 пацієнтів, що пройшли протезування та реабілітацію. Але щоб покрити нинішню потребу, це має бути 200-300 людей щомісяця. Тому команда Superhumans Center докладає максимум зусиль, щоб залучити якомога більше фінансування. Чим більше часу минає від ампутації до протезування, тим важче людині впоратися з цим.
Під потреби такої клініки відновили частину військового госпіталю. Кошти на капітальні витрати та операційні покрила пожертва Говарда Баффета. Син американського мільярдера Воррена Баффета пожертвував Superhumans Center $16,3 млн. Це один з найбільших міжнародних партнерів проєкту.
В амбасадорах Superhumans багато всесвітніх зірок. Це і Річард Бренсон, і Стінг, і Беар Гріллс. Це не тільки привертає увагу до важливої справи, але й формує довіру до проєкту. Крім того, це дарує можливість скоротити відстань до інших компаній чи відомих людей. А отже, проєкт має більше можливостей для співпраці та залучення коштів.
Як український бізнес та громадяни підтримують клініку
Клініку відкрили навесні 2023 року, але їй вже вдалося реалізувати багато партнерських проєктів, коли бренди допомагають збирати кошти на ці потреби. Наприклад, купуючи каву на заправці Socar, ви донатите часточку її вартості на Superhumans Center. Так само при купівлі деяких товарів на Answear чи Rozetka певна частка спрямовується на фінансування клініки.
Мінімальна вартість протезу – $20 тис. А якщо йдеться про новітні біонічні протези, цінник від $50 тис. І цей протез не навічно. Людина змінюється, набирає чи втрачає вагу, змінюються її потреби, сімейні обставини, тому і протези треба замінювати. Відтак, ми шукаємо можливостей профінансувати відновлення якомога більшої кількості пацієнтів.
Українці також можуть підтримати наш проєкт напряму – на сайті центру є відповідні реквізити для донатів. Крім того, у нас є співпраця з monobank – у його додатку є опція задонатити на Superhumans та навіть зробити регулярний платіж. Навіть невелика сума, особливо якщо вона буде надходити щомісяця, буде для проєкту серйозною допомогою.
Більшість донорів фокусується на допомозі самим пацієнтам. І це правильно, але тільки тоді, коли вже створений простір для реабілітації та лікування. А от, наприклад, на навчання самих лікарів кошти залучити досить складно.
Ми шукаємо можливостей співпраці з центрами НАТО, оскільки там є можливості вищої експертизи.
Чому важливо підтримувати ветеранів
Людина, яка втратила на війні ногу чи руку, має жити далі. І наше завдання створити максимальні умови для цього.
Насправді ветерани – це величезний людський ресурс. Уже зараз компанії мають почати створювати посаду chief veteran officer, щоб допомогти ветеранам повернутися до цивільного життя. Можливо, навіть варто почати залучати експертів з адаптації людей, що повернулися з війни, до цивільного життя. Це питання на слуху, але бізнес поки що не підходить до цієї теми системно, стратегічно.
Ми віримо у перемогу України. Віримо, що війна колись завершиться. І тоді ми всі постанемо перед ще більш масштабним питанням адаптації людей, що повертатимуться з фронту. Тому вже зараз слід закладати підвалини для адаптації наших воїнів.