Facebook Pixel

Кулеба заявив про можливість приєднання порту Миколаєва до «зернового коридору», однак є умова

Миколаївський морський порт можуть долучити до «зернового коридору», однак лише за умови дотримання рф домовленостей щодо розблокування українських портів та гарантування безпеки. Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, передає Укрінформ.

Очільник українського зовнішньополітичного відомства нагадав, що наразі українське збіжжя вивозять з трьох чорноморських портів Одеси.

При цьому Кулеба підкреслив, що українські агропромислові товари є досить затребуваними у всьому світі, тому Україна має намір й надалі залишатися надійним постачальником сільгосппродукції і гарантом світової продовольчої безпеки.

Quote«Якщо все буде йти відповідно до домовленостей і буде гарантована безпека нашому узбережжю, будемо розглядати можливість долучення Миколаївського морського порту до «зернового коридору», оскільки там також є заблоковані кораблі з українським збіжжям», — зазначив очільник МЗС України.

Разом з тим він наголосив, що уся відповідальність за подальше функціонування «зернового коридору» лежить на рф.

Контекст. 22 липня Україна, Туреччина та Організація Об’єднаних Націй досягли угоди щодо розблокування експорту українського зерна.

За тиждень українські порти в Чорному морі «Чорноморськ», «Одеса» та «Південний» розпочали підготовку до заходів із завантаження та відправлення зернових і супутніх вантажів.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉