Facebook Pixel

Знайшлися інвестори для Дунайських портів – Кубраков

Міжнародні партнери готові інвестувати в порти Дунайського регіону. Про це повідомив міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.

За його словами, «абсолютно чіткий сигнал» був озвучений під час візиту на Одещину спільно з послом Сполучених Штатів Америки Бріджит Брінк, директором Місії USAID в Україні Джеймсом Хоупом, Генеральним директором Секретаріату Дунайської Комісії Манфредом Зайтцем і представником генерального директорату мобільності й транспорту Європейської Комісії Аланом Бароном.

Дунайські порти є стабільним шляхом для експорту продукції, зокрема аграрної. Наразі там попри складнощі здійснено днопоглиблювальні роботи в портах Ізмаїл і Рені, відновлено всі паспортні характеристики портів і каналів. Зараз прохідна осадка складає 6,5 м, підготовлено необхідну інфраструктуру, організовано перевалку нових вантажопотоків: контейнерів, наливних, зернових та інших вантажів.

Разом з американськими та європейськими партнерами обговорили перші результати запуску додаткових портових потужностей:

  • розпочато експлуатацію більш як 20 нових морських терміналів;
  • опрацьовано нові технології перевантаження з використанням плавкранів, мобільних перевантажувачів, ліхтерів, суден-накопичувачів як плавучих складів, інших засобів;
  • побудовано нові тимчасові склади, обладнано ваги, лабораторії тощо.

Натепер відновлено залізничне сполучення – дільниця Басарабяска – Березино, якою вантажі можуть порівняно швидко дістатися портів. Тривають роботи над сполученням пункту Джурджулешти на україно-молдовському кордоні та румунського порту Галац.

Усе це дало змогу перевезти торік понад 16 млн тонн вантажів. Це втричі більше, ніж довоєнний максимум. Поточного року заплановано переправити річкою Дунай щонайменше 20 млн тонн вантажів.

Quote«Попри те, що сьогодні порти Ізмаїл, Рені, Усть-Дунайськ залучили майже всі наявні потужності для перевалки вантажів, потенціал для розвитку надалі є. А саме: модернізація та оновлення інфраструктури портів, залучення інвестицій для будівництва нових терміналів і днопоглиблення. Потреба в інвестиціях складає не менш як $120 млн. Дякую партнерам за високий інтерес, упевнений у результативному партнерстві вже найближчим часом», — зазначив Олександр Кубраков.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉