Facebook Pixel

Крадіжка 1,5 млрд грн Міноборони: Апеляція ВАКС взяла під варту Олександра Лієва

Апеляційна палата ВАКС заарештувала ексчиновника Міноборони Олександра Лієва . Його підозрюють у заволодінні майже 1,5 млрд грн на закупівлі боєприпасів у змові з менеджерами «Львівського арсеналу».

Про це пише «Суспільне».

Суд взяв під варту Лієва до 8 квітня включно із правом внесення застави у розмірі 50 млн грн. Раніше ексголова департаменту Міноборони військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Олександр Лієв, який є підозрюваним у справі про заволодіння майже 1,5 млрд грн на закупівлі боєприпасів, заявив, що піде на «публічний поліграф», щоб довести свою невинуватість. Згодом він пройшов поліграф. Лієв проводив процедуру в юридичному об'єднанні «Всеукраїнська асоціація поліграфолог». Проведене дослідждення визнало правдивими відповіді ексголови департаменту Міноборони військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки щодо його непричетності до коруції під час закупівель. Експосадовець Міноборони сказав журналістам, що попросить слідство у його справі провести поліграф в Інституті судової експертизи.

До цього 2 лютого ВАКС застосував до відстороненого в.о. директора Департаменту військово-технічної політики розвитку озброєння та військової техніки Міноборони Тоомаса Нахкура запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання.

Крадіжка 1,5 млрд грн Міноборони: деталі

Міноборони уклало контракт з маловідомою фірмою «Львівський арсенал» 11 листопада 2022 року. Через кілька днів після цього міністр оборони Олексій Резніков дав дозвіл на проведення передоплати за контрактом – майже 100% суми угоди.

Компанія заявляла, що має експортну ліцензію в одній із країн Європейського Союзу. Незадовго до підписання контракту з МУО Кабмін вніс «Львівський арсенал» в офіційний перелік так званих спецімпортерів зброї.

Поставки мали розпочатись уже в грудні 2022 року і повністю закінчитись до кінця лютого 2023 року, але станом на кінець липня жодної міни за передоплаченим контрактом Міноборони не отримало.

Виявилося, що мін у постачальника «Львівський арсеналу» не було, а міни знаходилися в іншій країні, ліцензії до якої у фірми немає.

За даними Youcontrol, ТОВ «Львівський арсенал» володіє екснардеп Юрій Збітнєв.

Пізніше з'явилися подробиці справи. За версією слідства, чиновники Міноборони наперед розуміли, що мінометні постріли поставлено не буде і в Міноборони ніхто не перевіряв, яким чином міни мають доставити з Хорватії до України.

За словами прокурора, посадовець відомства не перевірив належним чином усі документи, не відслідкував порядок постачання мін, не перевірив належним чином постачальника, незважаючи на численні порушення законодавства і контракту, завізував угоду і рішення про передоплату на 1,34 млрд грн. Передоплата становила 97% від суми контракту.

У травні 2023 року вдалося ініціювати арешт лише 818 млн грн, інші кошти вивели на рахунки іноземних компаній, однак жодної зі 100 тис. мін ніхто так і не поставив.

26 січня Міністерство оборони України виграло суд на більш ніж 1,5 мільярда гривень у справі ТОВ «Львівський арсенал».

Одного з підозрюваних, а саме ексочільника департаменту Міноборони Олександра Лієва, затримали під час спроби виїхати за кордон.


Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉