Facebook Pixel

«Нафтогаз» готовий передати гроші, отримані від «Газпрому», державі — Коболєв

Андрій Коболєв. Фото: УНІАН

Андрій Коболєв. Фото: УНІАН

«Нафтогаз» пройшов аудит компанії Deloitte. Чистий консолідований прибуток компанії за минулий рік склав майже $3 млрд, або 67,9 млрд грн. Чистий прибуток склав 55,7 млрд грн. Сумарно на рахунках «Нафтогазу» приблизно 64,1 млрд грн. Ця сума включає $2,9 млрд від «Газпрому».

«Нафтогаз» як юридична особа отримав дещо менший від консолідованого прибуток через незавершену транзакцію з компанією «Укрнафта», зауважив голова «Нафтогазу» Андрій Коболєв під час виступу на засіданні Кабміну.

Після отримання ПСО (спецобов'язки) та викупу газу, який компанія віддала «Укрнафті» за рішенням суду, чистий прибуток дійде до рівня консолідованого.

Telegram Logo

Загалом «Нафтогаз» сплатив 8,5 млрд грн дивідендів за минулий рік. Також компанія володіє держоблігаціями на суму $800 млн. Як зазначив Коболєв, на рахунках «Нафтогазу» зараз 7 млрд грн, $1,74 млрд та 340 млн євро. Ці гроші можуть бути передані державі будь-коли для втілення програм, скажімо, з розвитку інфраструктури.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль доручив міністрам енергетики та економіки проконтролювати процес передачі державі коштів на рахунках компанії, які вона отримала від «Газпрому».

Крім того, на гроші «Нафтогазу» планується реконструювати 120 приймальних відділень лікарень по всій країні. Йдеться про проєкт щонайменше на 6 млрд грн.

Контекст. Кабінет міністрів продовжив дію спецобов'язків «Нафтогазу» з 1 травня 2020-го до 1 липня цього року.

Варто також зазначити, що «Нафтогаз» виступає за скасування спеціального режиму постачання природного газу для побутових споживачів. Це дасть можливість створити конкурентну модель газового ринку, яка орієнтована на споживача.

Коментарі

Всі новини