Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Ліки проти раку та гепатиту С і термічна обробка приміщень: топ-5 новин про боротьбу з COVID-19 у світі

Пандемія коронавірусу в Україні йде на спад. Загальна ситуація в країні покращилася настільки, що Київ послаблює карантин і переходить до «жовтої» зони карантину вже з 1 травня. Крім того, Україна чекає на нову партію китайської вакцини CoronaVac.

Водночас Україна обмежила в'їзд громадян Індії через черговий спалах захворюваності на коронавірус. Лікарі намагаються знайти оптимальний варіант допомоги країнам із великою кількістю хворих. The Page зібрало найцікавіші новини про боротьбу з коронавірусом у світі.

1

Термічна обробка для боротьби з коронавірусом

Вчені з Техаського університету A&M (США) під час досліджень з'ясували, що в разі нагрівання розчину з коронавірусом до 72 градусів упродовж лише пів секунди кількість вірусу в розчині зменшується в 100 тис. разів. Такого зменшення титрів вірусу достатньо для нейтралізації та запобігання його розповсюдженню.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Тому метод нагрівання можна застосовувати в уже наявних системах опалення, вентиляції та кондиціювання. Вчені сподіваються, що такий метод інактивації може широко застосовуватися й мати справжній глобальний вплив.

2

Ліки проти гепатиту С у боротьбі з коронавірусом

Вчені Техаського університету в Остіні під час досліджень з'ясували, що чотири препарати проти гепатиту С роблять противірусний ремдесивір удесятеро ефективнішим у разі інгібування коронавірусу в клітинних культурах. Наразі ремдесивір є єдиним противірусним препаратом, схваленим у США для лікування пацієнтів із COVID-19.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Так, за підсумками досліджень виявилося, що суміш, яка містить противірусний препарат і препарат проти вірусу гепатиту С, потенційно може функціонувати як комбінована противірусна терапія для коронавірусу.

Зокрема, такий противірусний засіб може забезпечити негайне лікування невакцинованих людей, яких інфіковано, та вакцинованих людей, імунітет яких знизився.

Ремдесивір націлений на частину вірусу, яка називається РНК-полімеразою, що дає змогу вірусу реплікуватися або робити свої копії. З іншого боку, препарати проти гепатиту С націлені на дві інші частини, які також є критично важливими для реплікації вірусів, що називаються протеазами.

3

Препарати проти запалення кишківника пригнічують вакцини проти коронавірусу

Люди, які приймають препарат інфліксимаб проти запальних захворювань кишківника (ЗЗК), перебувають під загрозою захворіти на COVID-19 попри вакцинацію проти коронавірусу.

Під час широкомасштабного дослідження з'ясувалося, що у 865 людей, які отримували препарат проти пухлинного чинника (TNF), призначений приблизно двом мільйонам людей у всьому світі, після вакцинації однією дозою препарату проти коронавірусу виробилася недостатня кількість антитіл.

Препарати проти TNF є ефективними засобами лікування імунно-опосередкованих запальних захворювань, але, пригнічуючи імунну систему, вони можуть зменшити ефективність вакцини та збільшити ризик серйозної інфекції, вважають дослідники.

Щоб вакцина була ефективною, вона має викликати вироблення достатньої кількості антитіл, спрямованих на віруси, щоб запобігти будь-якому подальшому зараженню. Однак після одноразового прийому вакцини лише приблизно третина учасників (103 із 328), які отримували лікування винятково інфліксимабом, генерували достатній рівень антитіл до вірусу, щоб вакцина вважалася ефективною.

Водночас в учасників, які одночасно приймали інфліксимаб і імуномодулятори, після одноразового прийому вакцини рівень антитіл був ще нижчим — лише 125 з 537 досягли порогу позитивного тесту на антитіла.

Однак у підгрупи людей, які раніше були інфіковані COVID-19, а також у нечисленних досліджуваних пацієнтів, які вже отримали другу дозу вакцини, реакції антитіл, викликані вакциною, значно зросли, що свідчить про ефективну відповідь після повторної вакцинації.

Дві основні форми ЗЗК — це виразковий коліт і хвороба Крона.

4

Пігулки проти коронавірусу Pfizer

Американська фармацевтична компанія Pfizer готується випустити пігулки проти коронавірусу вже до кінця 2021 року.

Ліки, над якими працює Pfizer, є частиною класу медичних препаратів, які називаються інгібіторами протеази. Такі інгібітори також застосовуються для лікування ВІЛ та гепатиту C.

Такі таблетки дадуть можливість людям лікувати коронавірус вдома — без відвідування лікарень без зайвої потреби.

5

Протираковий препарат проти коронавірусу

Фармацевтична компанія PharmaMar отримала від Іспанського агентства з контролю за лікарськими засобами та медичними виробами дозвіл на проведення третього етапу клінічних випробувань ефективності протиракового препарату плітідепсина в боротьбі з новою коронавірусною інфекцією.

Випробування планується проводити на території декількох європейських держав, у них мають узяти участь понад 600 добровольців.

Під час третьої фази випробувань дослідники хочуть з'ясувати, скільки пацієнтів із підтвердженим коронавірусом досягнуть повного одужання впродовж восьми днів після застосування препарату й не заразяться знову протягом 31 дня.

Коментарі

Всі новини