Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Жорсткий локдаун у Києві: як кияни сприймають обмеження та чи готові вакцинуватися

Коронавірус у Києві: як кияни оцінюють ситуацію. Фото: УНІАН

Коронавірус у Києві: як кияни оцінюють ситуацію. Фото: УНІАН

Серед киян 30% респондентів вважають, що країна рухається у правильному напрямку у боротьбі з коронавірусом, а 61% притримується іншої думки. Водночас за останній місяць майже вдвічі зросла кількість тих, хто хоче особисто зробити щеплення проти коронавірусу (з 27% до 50%), однак майже половина (48%) все ще не готові вакцинуватися.

Зокрема, 41% киян вважають, що у місті справи йдуть у правильному напрямку, а 51% з цим не згодні. Молодь та заможні кияни більш оптимістично оцінюють ситуацію у столиці та Україні, ніж інші опитані. Про це свідчать дані опитування групи «Рейтинг».


Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Коронавірус та локдаун: ставлення киян from Ratinggroup

Як кияни оцінюють ситуацію у столиці. Фото: група «Рейтинг»

Як кияни оцінюють ситуацію у столиці. Фото: група «Рейтинг»

Водночас 66% постійно стежать за новинами про коронавірус, 18% роблять це іноді, а 10% — рідко. Лише 5% не цікавляться взагалі.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Майже половина (46%) опитаних вважають, що дії міської влади з боротьби з коронавірусом — оптимальні, однак 30% стверджують, що вони занадто м'які, а 16% — занадто жорсткі. Дії ж центральної влади 38% вважають занадто м'якими, 36% — оптимальними, а 13% — жорсткими.

Як українці оцінюють дії влади у боротьбі з коронавірусом. Фото: група «Рейтинг»

Як українці оцінюють дії влади у боротьбі з коронавірусом. Фото: група «Рейтинг»

Майже 50% вважають, що мер Києва Віталій Кличко ефективно реагує на загрозу пандемії в місті. Ще майже половина (47%) — не погоджуються.

Ефективними дії президента Володимира Зеленського щодо коронавірусу вважають 29%, неефективними — 65%. Водночас лише 18% вважають дії прем'єра Дениса Шмигаля у боротьбі з коронавірусом ефективними, 69% — думають інакше.

Серед опитаних 72% підтримують рішення міської влади про введення локдауну з 5 до 16 квітня, а 28% — не підтримують. Більшість тих, хто не підтримують, серед молодших і найбідніших опитаних.

Чи підтримують кияни введення локдауну у столиці. Фото: група «Рейтинг»

Чи підтримують кияни введення локдауну у столиці. Фото: група «Рейтинг»

У те, що хвороба піде на спад вірять 56%, не вірять 41%. Підтримали б продовження жорсткого карантину у Києві в разі загострення ситуації — 69%, а 30% — проти.

Більше половини (55%) підтримують рішення міської влади про обмеження роботи громадського транспорту з 5 до 16 квітня, 44% — проти такого рішення.

Водночас понад половина опитаних хвилюються, що можуть особисто захворіти на коронавірус, а 47% цим не переймаються. Найбільше хвилюються за своїх близьких та рідних 83%, а 17% — ні.

Скільки киян хворіло на коронавірус. Фото: група «Рейтинг»

Скільки киян хворіло на коронавірус. Фото: група «Рейтинг»

Понад третина опитаних зазначили, що вже хворіли на коронавірус, з них 64% стверджують, що мали позитивний тест, 35% — мали просто симптоми і не робили тесту.

Серед тих, хто хворів на коронавірус, 42% легко перенесли захворювання, 42% — середньо, а 9% — важко. Також серед опитаних 60% особисто знають людей, які зараз хворіють на коронавірус, 39% не знають. У 42% опитаних у оточенні були летальні випадки внаслідок захворювання коронавірусом.

Коментарі

Всі новини