Китай завершує випробування свого конкурента для Airbus і Boeing

Пасажирський літак C919. Фото: Creative Commons

Пасажирський літак C919. Фото: Creative Commons

Державна авіабудівна корпорація COMAC отримала дозвіл Адміністрації цивільної авіації Китаю на проведення завершальних і сертифікаційних льотних випробувань вузькофюзеляжного C919. Про це повідомило видання Flightglobal.

В сертифікаційних випробуваннях візьмуть участь шість літаків, вони пройдуть в різних районах країни.

Розробка C919 почалася з початку 2010-х. Це найбільший лайнер, спроєктований і побудований в Китаї. Літак має в довжину 38,9 метра і розмах крила 35,8 метра. Він буде випускатися в трьох варіантах, розрахованих на перевезення 156, 168 і 174 пасажирів на відстань до 5,5 тисячі кілометрів. Перший політ літака відбувся в травні минулого року.

Telegram Logo

Китай має намір поставляти C919 на експорт. Вважається, що на світовому ринку він буде конкурувати з літаками сімейств Airbus A320 і Boeing 737.

Сертифікаційні випробування C919 розраховують завершити до кінця поточного року, а в 2021 році почати поставки перших літаків замовникам. Як очікується, першою літаки отримає китайська авіакомпанія China Eastern Airlines, що базується в Шанхаї. COMAC вже отримала тверді замовлення на поставку 305 літаків з американо-французькими двигунами CFM International Leap-1C.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Контекст. На тлі кризи, з якою зіткнувся концерн Boeing після заборони польотів літаків 737 MAX, і пандемії коронавірусу він має намір реалізувати масштабну програму скорочення витрат.

Airbus хоче до 2035 року запустити в серію літак, який буде оснащений двигунами, що працюють на водні. Це повинен бути екологічно чистий літальний апарат.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини