Китай скорочує імпорт російської нафти: яка причина. Фото: depositphotos
Китайські державні нафтові компанії у березні відмовляються від російської нафти через санкції Сполучених Штатів. Зокрема, 2 імпортери припинили закупівлі, а 2 інші скоротили обсяги.
Про це повідомляє Reuters з посиланням на джерела.
Чому Китай скоротив імпорт російської нафти
Агентство зазначає, що поставки російської нафти до Індії та Китаю різко впали після санкцій, введених 10 січня 2025 року колишньою адміністрацією Джо Байдена. Зокрема, тоді під обмеження потрапили «Газпром нефть», «Сургутнефтегаз», страхові компанії, а також понад 100 суден.
«Газпром нефть». Фото: depositphotos
Так, китайські компанії Sinopec та Zhenhua Oil призупинили закупівлю російської нафти, що завантажувалася в березні, через занепокоєння щодо відносин із фірмами, які потрапили в санкційний список.
Своєю чергою PetroChina і CNOOC продовжили закупівлі з відвантаженням у березні, однак скоротили обсяги.
Крім того, скорочення закупівель вплинуло на ціни. Через це москва отримує менше доходу, що створює додатковий тиск на рф перед можливим перемир’ям з Україною.
Співрозмовник Reuters сказав, що його компанія припинила угоди з росіянами, оскільки вона проводить додаткові перевірки відповідності та чекає на «чітку картину» щодо можливої російсько-американської угоди щодо припинення війни в Україні.
Джерело додало, що відновить закупівлі, якщо переговори приведуть до пом’якшення або скасування санкцій США щодо російської нафти.
За словами агентства, на «Сургутнефтегаз» і «Газпром нефть» припадає близько третини морських перевезень сибірської нафти марки ESPO. Обидві компанії разом експортують близько 1,2 млн тонн до Китаю на місяць, або ж приблизно 300 тис. барелів на день.
Співрозмовник агентства, близький до російського постачальника, також підтвердив, що в Китаї уникають нафти, яку видобули ці підсанкційні компанії.
Нагадаємо, 10 січня 2025 року адміністрація експрезидента США Джо Байдена запровадила широкий пакет санкцій, який спрямований проти російської нафтової галузі.
Обмеження стосуються нафтовидобувних компаній «Газпром нефть» та «Сургутнефтегаз», а також великої російської компанії «Інгосстрах». Крім того, Штати внесли до «чорного списку» 183 судна, які залучені до експорту російських енергоресурсів.