Адміністрація чинного президента США Джо Байдена запровадила широкий пакет санкцій, який спрямований проти російської нафтової галузі.
Про це повідомляє видання Financial Times.
Обмеження стосуються нафтовидобувних компаній «Газпром нефть» та «Сургутнефтегаз», а також великої російської компанії «Інгосстрах». Крім того, Штати внесли до «чорного списку» 183 судна, які залучені до експорту російських енергоресурсів.
Видання зазначає, що деякі з цих суден потрапили під санкції через те, що вони «заходили в порт рф, де нафта постійно торгується значно вище граничної ціни на сиру нафту російського походження в $60».
За словами FT, під санкції також потрапили десятки трейдерів, російські постачальники нафтопромислових послуг та чиновники, пов’язані з енергетикою, зокрема «Росатому».
У рамках пакету заблоковано 2 діючих російських заводи з виробництва зрідженого природного газу, великий російський нафтовий проєкт та іноземні організації, що підтримують експорт російської нафти.
Мінфін США повідомив, що Велика Британія теж застосує санкції до 2 великих виробників нафти за погодженням з Вашингтоном.
Адміністрація Байдена заявила, що змогла вжити таких значних заходів щодо російського енергетичного сектору через очікування, що у 2025 році на нафтових ринках буде надлишок пропозиції.
Видання зазначає, що цей крок створює виклик для новообраного президента Дональда Трампа, який наголошує на швидкому припиненні російсько-української війни. Також він у вересні 2024-го висловив скептицизм щодо запровадження додаткових санкцій.
За словами FT, якщо Трамп спробує скасувати ці кроки, то зіткнеться з тиском з боку Конгресу, де члени Республіканської партії закликали Байдена зробити більше для боротьби з російськими енергетичними доходами.
На думку неназваного американського високопосадовця, якщо нові санкції будуть повністю запроваджені, то вони підірвуть нафтові доходи росії й збільшать її витрати на енергоносії більш ніж на мільярди на місяць.
Нагадаємо, у грудні 2024-го Рада Європейського Союзу ухвалила 15-й пакет санкцій проти рф, який вдарить по її «тіньовому флоту». Під обмеження потрапили 54 особи та 30 організацій.
Також у листопаді того ж року Велика Британія запровадила найбільший пакет санкцій проти російського тіньового флоту, який транспортує нафтопродукти. Обмеження стосуються 30 суден, а також страхових компаній ВСК та «Альфа Страхование».