Китай єдиний зі світових держав показав економічне зростання 2020 року

Обсяг валового внутрішнього продукту (ВВП) Китаю за підсумками 2020 року перевищив 100 трильйонів юанів (приблизно $15,42 трлн) і зріс на 2,3%.

ВВП досяг 101,5986 трлн юанів — про це свідчать дані, опубліковані в понеділок Державним статистичним управлінням КНР, передає агентство «Сіньхуа».

Водночас якщо за перші три квартали середнє зростання було 0,7%, то в IV кварталі 2020 року ВВП країни зріс на 6,5% у річному вимірі, що випереджає зростання в III кварталі на 4,9%.

Telegram Logo

Держстат КНР додав, що основні завдання соціально-економічного розвитку вдалося розв'язати навіть краще, ніж очікувалося.

Для нейтралізації негативних наслідків епідемії COVID-19 китайський уряд вжив цілу низку заходів, включно зі збільшенням бюджетних витрат, податковими пільгами, зниженням кредитних ставок і резервних вимог банків для стабілізації зростання та зайнятості. Оскільки епідемію було значною мірою взято під контроль усередині країни, заводи та школи знову відкрилися, а на туристичних об'єктах запанувало пожвавлення.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Зазначається, що коливань рівня безробіття не спостерігалося, а його показник склав 5,6%.

У IV кварталі додана вартість у промисловому секторі зросла на 7,1% у річному вимірі. Водночас темпи зростання були на 1,3 відсоткового пункту вище, ніж у III кварталі. За підсумками 2020 року показник зріс на 2,8% у річному вимірі.

2020 року стабільно відновлювалися інвестиції країни в основні фонди, які збільшилися на 2,9%. Капіталовкладення у високотехнологічні галузі, охорону здоров'я та освіту зросли більше, ніж у середньому.

Зазначається, що під впливом епідемії роздрібні продажі споживчих товарів у країні за підсумками 2020 року впали на 3,9% у річному вимірі. В останні місяці показник помітно відновився. У IV кварталі він збільшився на 4,6% у річному вимірі, що на 3,7 в.п. вище, ніж у III кварталі.

Довідка. ВВП на душу населення КНР за підсумками 2019 року вперше в історії перевищив $10 тис. Населення країни складає 1 404 млн осіб.

Контекст. Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) прогнозує падіння світового ВВП за підсумками 2020 року на 4,2%. Очікується, що ВВП Франції та ФРН, економічних локомотивів ЄС, знизиться в коридорі 5 — 10%, а економіки США та Великої Британії впадуть глибше за 10%.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини