Facebook Pixel

Китай став газовим гігантом. Запаси горючих сланців виросли на третину

China Petroleum and Chemical Corp (Sinopec) збільшила доведені геологічні запаси сланцевого газу на 191,83 млрд кубометрів на газовому родовищі Фулін в басейні Сичуань.

Це збільшує загальні оціночні геологічні запаси блоку Фулін на південному заході Китаю, першого великого комерційного проекту з видобутку сланцевого газу в країні, до 792,64 млрд кубометрів, передає Reuters.

Компанія повідомила, що недавно підтверджені запаси родовища Фулін були сертифіковані Міністерством природних ресурсів КНР.

Президент Sinopec Ма Юншен (Ma Yongsheng) раніше заявляв, що компанія має намір майже подвоїти видобуток природного газу з горючих сланців до 13 млрд кубометрів на рік до 2025 року.

Так компанія виконує заклик китайського уряду підвищити енергетичну безпеку країни і збільшити споживання природного газу замість вугілля.

Це допоможе Китаю наблизитися до енергетичної безпеки. І це погана новина для РФ, так як у країн укладено контракт на щорічну поставку 38 млрд кубометрів газу з Росії. Більш того, «Газпром» хоче збільшити обсяг експорту до 44 млрд кубометрів на рік. Нова оцінка запасів родовища Фулін може знизити потребу КНР в російському газі.

За даними Sinopec, загальні доведені геологічні запаси сланцевого газу в Китаї складають 940,77 млрд кубометрів.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉