Facebook Pixel

Огляд ринків. Стрибок ВВП КНР і звіти американських компаній

Максим Орищак
Аналітик компанії «Центр біржових технологій» (ЦБТ)

Для світової інвестиційної спільноти основний сенс цього тижня — продовження сезону квартальної звітності американських компаній.


Однак виняткового оптимізму чекати не доводиться через відсутність прогресу у сфері податково-бюджетної допомоги та негативної динаміки випадків зараження коронавірусом.

Загальносвітові економічні тенденції також у стані регресу, а отже, будь-який оптимізм зі звітностей компаній може не збігатися з прогнозами на наступний рік.

Водночас варто звернути увагу на статистику, яку вже було опубліковано в понеділок на азійській сесії та яка свідчить про прискорене відновлення економіки Китаю.

Стрибок ВВП КНР майже на 5% зумовлює підвищення індексів Азійсько-Тихоокеанського регіону, що може бути оптимізмом для європейських індексів, але негативно позначиться на динаміці індексу долара США.

Золото зі свого боку відновлюватиметься в ціні з прицілом на $1920 за тройську унцію вже в понеділок, слідом подорожчає і срібло. Потенціал зростання вартості тройської унції срібла становить менше ніж долар із зупиненням у районі рівня $25.

Зазначимо, що на вартості грама срібла та золота в Україні динаміка світових цін не позначиться, бо закупівлі зараз не проводитимуться, а споживча активність загалом і попит на ювелірні прикраси в країні й так є низькими.

Для ЗВР країни час переводити іноземну валюту в золото ще не настав. Активність може розпочатися дещо пізніше, коли відновиться тренд більшості банків у світі на попит щодо золота. У ЗВР України золото й інші дорогоцінні метали складають приблизно 5%, або близько $1,2 млрд.

Упродовж тижня інвестори уважно стежитимуть за такими публікаціями: у понеділок, 19 жовтня, важливий економічний огляд кон'юнктури Банку Канади та промова представників ФРС США.

Вербальні драйвери напередодні виборів президента США зберігають свою актуальність, важливість і ризики для динаміки різних біржових товарів, але не для зміни якихось глобальних тенденцій на ринку.

У вівторок, 20 жовтня, увага зосередиться на сальдо торгового балансу Швейцарії, балансі рахунку поточних операцій єврозони, кількості виданих дозволів на будівництво в США й тижневих запасах сирої нафти за даними Американського інституту нафти (API).

У середу, 21 жовтня, чекаємо на низку статистики з Великої Британії, що сильно розхитуватиме торги за британським фунтом. Окремо в середині дня цікавим буде виступ голови ЄЦБ Лагард.

Канада опублікує дані щодо зміни роздрібних продажів, а США ближче до кінця дня нададуть показники щодо запасів енергоресурсів, що може підштовхнути нафту марки Brent до рівня $45 за барель ще до завершення тижня.

Сукупність чинників попиту та пропозиції товарного ринку передбачає превалювання ймовірності руху котирувань енергоносіїв до вересневих максимумів.

У четвер, 22 жовтня, чекаємо на зміну кількості первинних заявок на одержання допомоги з безробіття в США і звіт щодо продажів на вторинному ринку житла.

Статистика зі США традиційно відображає готовність економіки світу відновлюватися або, навпаки, перебування в стані стагнації. Тому орієнтири на США та Піднебесну є актуальними завжди.

У п'ятницю, 23 жовтня, S&P Global Ratings опублікує рейтинги Великої Британії, Греції, Італії, Мозамбіку, Того. Fitch Ratings опублікує рейтинги Ісландії, Нідерландів. Moody's Investors Service може опублікувати рейтинги Ізраїлю, Румунії, Замбії.

Сукупно за поточний тиждень інвестори отримають орієнтир щодо можливих темпів відновлення світової економіки, коментарі щодо передвиборчих перегонів у США, потенціал зростання попиту на енергоресурси, від чого залежатиме як ціна нафти, так і захисного інвестиційного золота.

Однак для України, крім загальних чинників, також є цікавими внутрішньополітичні події, які вже багато років поспіль не дають змоги країні йти в ногу із загальними тенденціями.

Девальвацію гривні цього тижня не чекаємо, вартість бензину збережеться стабільною. Причинами є фінансове становище населення, споживча активність, можливість накопичувати кошти.

Коронавірус зі свого боку й далі вируватиме та враховуватиметься як чинник ризику для кожної окремої економіки світу не тільки на 2020 рік, а і як хвіст на 2021 і 2022 роки.

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора