Facebook Pixel

Китай і рф розробляють безпілотники, схожі на іранські Shahed

Китайські та російські компанії розробляють ударний безпілотник, схожий на Shahed, що виробляє Іран. Це може свідчити про збільшення підтримки росії з боку Китаю, проте в Україні дрони не планують використовувати. Про це пише Bloomberg з посиланням на слова європейський чиновників.

Що відомо про розробку безпілотників Китаєм для росії

У 2023-му китайські компанії провели переговори про співпрацю, щоб створити власну версію безпілотників, схожих на іранські. Розробку і тестування версії для відправки в росію вже провели у 2024-му. Китайські безпілотники поки не планують використовувати в Україні, кажуть офіційні особи.

Офіційні особи не ідентифікували безпілотник, який розробляє Китай, але за інформацією із сайтів китайських сил оборони та кількох ЗМІ, країна розробляє ударний безпілотник-камікадзе під назвою Sunflower 200, який за зовнішнім виглядом схожий на іранський дрон Shahed 136.

Якщо Китай поставлятиме безпілотники власного виробництва, схожі на Shahed, це означатиме посилення підтримки росії з боку Пекіна, незважаючи на неодноразові попередження від США та їхніх союзників.

До цього президент Китаю Сі Цзіньпін намагався презентувати Китай нейтральною стороною у війні в Україні навіть попри те, що, за словами західних офіційних осіб, він надає військові компоненти та іншу підтримку силам путіна.

Водночас офіційні особи США кажуть, що Китай все ще стримує прямі поставки зброї до росії, оскільки це призвело б до активної ескалації, а також до нових санкції від Штатів.

Китай не постачає зброю сторонам в українській війні і контролює експорт товарів подвійного призначення, підкреслює речник посольства Китаю в США Лю Пенгю.

Нагадаємо, з початку великої війни росія запускала по Україні тисячі іранських безпілотників Shahed. рф навіть побудувала завод за $1,4 млрд для масового виробництва іранської технології.

Подякувати 🎉