Facebook Pixel

Компанії з рф торгують з Китаєм за криптовалюту в обхід обмежень

Російські сировинні компанії почали використовувати криптовалюту для розрахунку з китайськими партнерами, оскільки через міжнародні обмеження росія має проблеми з отриманням платежів за свої товари. Про це пише Bloomberg.

Як росія використовує криптовалюту для торгівлі з Китаєм

Щонайменше два провідні виробники металів у рф, які не потрапили під санкції, використовують Tether та інші криптовалюти, щоб розраховуватися за деякими міжнародними трансакціями, переважно з китайськими компаніями. Деякі з них проходять через Гонконг.

Російські компанії, що торгують, зокрема, металами і деревиною, з початку повномасштабної війни мали проблеми із отримання платежів за свої товари. Це стосуються навіть тих, хто не потрапив від прямі санкції Заходу.

Китай не приєднався до міжнародних санкцій і став найбільшим торговельним партнером росії. Водночас навіть російсько-китайські платежі ускладнились, в основному через те, що США погрожують вторинними санкціями фінустановам, які допомагають ухилятися від санкцій.

Розрахунок криптовалютою став звичною справою для підсанкційних країн, зокрема, багато угод укладаються через посередників у Дубаї. Російський центральний банк також вирішив «поекспериментувати» з такими платежами в міжнародних транзакціях.

Водночас російський регулятор повідомив місцевим банкам, що криптовалютні платежі можна приймати лише для транскордонних переказів і що такі угоди не повинні розголошуватись.

В останні квартали росіяни значно збільшили криптовалютну активність, а у Центробанку рф заявили, що планують створити правову базу для використання стейблкоїнів у міжнародних переказах.

Окрім криптовалютних махінацій, деякі російські видобувні компанії використовують і інші варіанти розрахунків – досить екзотичні для Заходу (хоча звичні для пострадянського простору 90-х років. – The Page). Це так звані бартерні угоди, за якими росіяни обмінюють свої продукти на китайські, які йдуть на імпорт до росії, щоб повністю уникнути транскордонних розрахунків, кажуть джерела Bloomberg.

Нагадаємо, у березні 2024-го Мінфін США ввів санкції проти компаній і фізосіб на російському крипторинку.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉