США та Велика Британія перевіряють понад $20 млрд криптовалютних транзакцій, які пройшли через російську біржу Garantex. Це може бути одним з найбільших порушень санкцій Заходу проти рф. Про це пише Bloomberg з посиланням на власні джерела.
Що відомо про криптовалютні транзакції росії на $20 млрд, що можуть бути незаконними
Платежі, що перевіряють США та Велика Британія, проходили через московську підсанкційну криптобіржу Garantex з використанням прив’язаної до долара криптовалюти Tether, кажуть джерела Bloomberg.
Garantex потрапила під санкції США та Великої Британії за підозрою у фінансових злочинах і незаконних операціях у росії.

росія побудувала широку мережу обхідних шляхів, включаючи офшорні перевезення нафти, обмін технологіями через треті країни та зашифровані транзакції криптовалюти, щоб обходити західні санкції.
«Розслідування криптотранзакцій рф на $20 млрд тривають, і ще зарано передбачати точні висновки, враховуючи складність і непрозорість операцій з криптовалютою», – кажуть джерела Bloomberg.
Захід також перевіряє транзакції Tether на російській біржі.
Tether – це криптовалюта, яка має підтримувати рівність вартості до долара. Ця е-валюта найбільше торгується у світі, в обігу є токени на понад $100 млрд.
Джерела кажуть, що не було жодних припущень про правопорушення з боку компанії Tether Holdings.
Tether Holdings заявила, що заморозила всі активи компаній, які підпадають під санкції США.
«Кожна дія з Tether відбувається в інтернеті, кожна транзакція відстежується, кожен актив може бути конфіскований, а кожен злочинець спійманий. Ми працюємо з правоохоронними органами, щоб зробити саме це», – йдеться в заяві Tether Holdings.
Що відомо про російську криптобіржу Garantex
Garantex була заснована у 2019 році в Естонії, хоча уряд США заявив, що більшість її операцій тепер проходять в москві. У лютому 2022-го Естонія скасувала ліцензію на роботу в країні.
Міністерство фінансів США звинуватило Garantex у дозволі на «зловживання своїми системами з боку незаконних осіб» і оголосила санкції проти компанії у квітні 2022-го. Зокрема через те, що біржа причетна до фінансування тероризму.
США пов’язали з Garantex незаконні транзакції на понад $100 млн, зокрема, за участю російської групи хакерів Conti.
Garantex дозволяє виводити кошти за допомогою карт «Сбербанку росії», «Тінькофф Банку» і «Альфа-Банку», які перебувають під західними санкціями.
Що відомо про криптокомпанію Tether Holdings
«Попри, що Tether допомагає інвесторам перемикатися між токенами та біржами і захищає від коливань цін на крипту, його анонімність, швидкість і стабільність зробили його популярним і серед злочинців. Після придбання криптовалюти Tether і передачі її на анонімні гаманці Tether Holdings не ідентифікує відправників і одержувачів», – пише Bloomberg.
Tether Holdings заперечує свідоме сприяння злочинам і заявляє, що співпрацює з правоохоронними органами.
Нагадаємо, 25 березня 2024-го США ввели нові санкції проти 13 компаній і двох фізосіб у секторах фінансових послуг і технологій росії. Зокрема, під санкції потратила криптобіржа Bitpapa, яка має зв’язки з Garantex.