Facebook Pixel

У росії самостійно будуть збирати іранські «шахеди» за $1,4 млрд

Іранські безпілотники Shahed 131 та Shahed 136 планують виробляти у Татарстані, росія. Для цього там вже існує завод. Загальна вартість розгортання виробництва складе $1,4 млрд.

Про це пише радник Офісу президента Сергій Лещенко.

Коли буде запущений завод за виробництва «шахедів» у росії

Наразі, за джерелами Лещенко, «шахеди» наразі збираються в «Алабузі» Татарстан з готових деталей. Самостійно підприємство планує за 2–3 роки замістити значну частину компонентів, навчити персонал та організувати технологічний процес здебільшого самотужки. Для цього потрібно вкласти $1,4 млрд або три річні бюджети російського міста-мільйонника Катеринбурга.

Хто буде фінансувати виробництво «шахедів»

Фінансувати проект буде російський державний банк «ВТБ» Участь у виробництві можуть брати участь компанії: «Альбатрос», «АвіатестАеро», SuperCam та «Алабуга». Всі вони так чи інакше пов'язані не лише з виробництвом безпілотників, але й особливою економічною зоною. Питання стосуються виробництва бойових дронів та їх окремих частин.

Нагадаємо, що перші дрони-камікадзе Shahed-131 і Shahed-136 прибули до рф у серпні 2022-го. агресори заплатили за першу партію готівкою майже $140 млн і захопленою українською західною зброєю, яку Іран досліджує та намагається скопіювати. Загалом же станом на 20 травня 2023 року над Україною було збито 885 «шахедів».

Подякувати 🎉