Facebook Pixel

Казахстан закликає вивести російські цінні папери з країни через санкції США

Центральний депозитарій цінних паперів Казахстану закликає клієнтів вивести російські папери із країни через санкції США, які блокують дії, пов’язані з Національним розрахунковим депозитарієм рф. Якщо клієнти вчасно цього не зроблять, рахунки будуть заморожені. Про це пише The Moscow Times.

Чому Казахстан закликає вивести російські цінні папери з країни

У Центральному депозитарії цінних паперів у Казахстані пояснили, що вимога вивести російські цінні папери з країни пов'язана з санкціями США, які блокують дії, пов’язані з Національним розрахунковим депозитарієм рф.

У листі Казахстану йдеться про те, що вони рекомендують завершити всі розрахунки та позбавити казахстанський депозитарій паперів з ідентифікаційним номером (ISIN) рф.

Якщо клієнти не надішлють доручення про виведення російських паперів до зазначеної дати, активи будуть фактично замороженими на рахунках Центрального депозитарію Казахстану.

В обороті казахстанського депозитарію знаходиться близько 140 найменувань російських цінних паперів. Це облігації суверенного боргу, корпоративні бонди та акції.

За даними депозитарію рф, казахстанські брокери здійснили з росіянами угоди на $1,4 млрд з березня до 1 грудня 2022-го. Також у 2022 році в депозитарій було переведено акції на $104,6 млн та інші фінансові інструменти на майже $4,2 млрд.

Нагадаємо, на початку липня 2024 року стало відомо, що китайські банки залишають московську біржу після того, як США ввели проти неї санкції.

Подякувати 🎉