Facebook Pixel

Китайські банки залишають московську біржу після санкцій США

Китайські банки залишають московську біржу після того, як США ввели проти неї санкції. За останні два тижні на торгах китайськими юанями середній розмір угоди скоротився на 14%, до найнижчого рівня з лютого 2023-го. Про це пише The Moscow Times.

Як Китай торгує з рф після санкцій проти московської біржі

Китайські банки ризикують потрапити під вторинні санкції США, якщо залишаться на московській біржі. Останні два тижні на торгах китайською валютою середній розмір угоди скоротився на 14%, до 1,89 млн рублів – до найнижчого рівня з лютого 2023-го.

Водночас різко зріс оборот позабіржового ринку юаня. У червні 2024-го там уклали на 27% більше угод, ніж у травні – на 1,98 трлн рублів. При цьому денні обороти тричі били рекорди, перевищуючи 200 млрд рублів на день.

Це свідчить про те, що потоки в китайській валюті, зокрема, за продану в Китай російську нафту, залишають російській біржовий ринок, як до цього долар і євро. Проте тепер росія отримуватиме юані через позабіржовий ринок.

Нагадаємо, 12 червня 2024-го США оголосили нові санкції проти рф та її союзних організацій. Зокрема, під санкції потрапили 33 особи і близько 300 компаній і організацій. Серед них мосбіржа та зарубіжні компанії, що постачають росії вироби для безпілотників.

Подякувати 🎉