Facebook Pixel

Гроші, зброя, підтримка та тиск на рф: як Канада допомагає Україні перемогти росію

Канада від самого початку російського повномасштабного вторгнення активно допомагає Україні в її протистоянні агресору. Країна продовжує фінансову підтримку, надання зброї, зокрема й летальної, а також неухильно дотримується жорсткої санкційної політики проти росії, розповіла посол Канади в Україні Лариса Ґаладза в інтерв’ю KYIV NOT KIEV.

Quote«Стабільний мир буде результатом безпеки в Україні, досягнутої з допомогою сучасної, добре озброєної та натренованої армії, а також військової інфраструктури. Мир прийде з абсолютно незалежним політичним і медіапростором, енергетичною незалежністю, членством у Європейському Союзі. Мир прийде з тісною співпрацею з НАТО», — переконана вона.

Як Канада підтримує Україну з 24 лютого 2022 року

Допомога ЗСУ

За майже 10 місяців російсько-української війни Канада передала на потреби Сил оборони України довжелезний список речей. До нього входять: летальна зброя, камери для ударних безпілотників «Байрактар», БпЛА, гвинтівки, гаубиці, тепла спідня білизна, харчові пайки, ковдри тощо.

Фінансовий фронт

Загалом із лютого Канада спрямувала в Україну приблизно $2,5 млрд фінансової підтримки для стабілізації економіки.

Ба більше, на початку російського повномасштабного вторгнення Канада скасувала спеціальний статус для російських і білоруських імпортних товарів і почала оподатковувати їх за ставкою 35%. Суми цих податків Канада вирішила передавати Україні. Минулого тижня було оприлюднено суму — це $115 млн.

Програми розвитку та підтримки громадянського суспільства

Невдовзі після 24 лютого Канада запропонувала «повну гнучкість усім своїм партнерам із розвитку, щоб запропонувати будь-яку необхідну підтримку, аби допомогти українцям по всій країні протистояти агресії та захистити їхні громади».

Також Ґаладза сказала, що пишається швидкою та значною додатковою підтримкою, наданою українцям, зокрема українським аграріям.

Санкції проти росії

Стійкою та послідовною є й канадська підтримка санкційної політики. З 24 лютого Канада запровадила санкції проти майже 1 600 юридичних і фізичних осіб. Цього тижня Канада оголосила, що арештує $26 млн у компанії, що належить російському олігарху Роману Абрамовичу, який потрапив під санкції.

Росія має відповісти за всі злочини, які скоїла в Україні

Посол засудила псевдореферендуми про приєднання до рф і наголсила на необхідності притягнення агресора до відповідальності через українську та міжнародну системи кримінального правосуддя, а також відшкодування збитків, завданих війною.

Quote«Українці відчули повною мірою, що означає жити зі свободою. Помітьте, не з миром, а саме зі свободою. Тому вони не збираються повертатися в минуле. Це колективне «Досить!» є настільки сильним, що воно призведе до остаточного вигнання Росії з України не лише у фізичному та військовому розумінні, а й з її політичних, енергетичних і економічних систем у такий спосіб, щоб Україна отримала повну незалежність. І якщо спитати, навіщо це робити саме зараз, то відповідь дуже проста: тому що це нарешті можливо», — переконана посол.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉