Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Парламент Канади визнав геноцидом депортацію кримських татар

Канада визнала депортацію кримських татар геноцидом. Фото: facebook.com/yuliya.kovaliv

Канада визнала депортацію кримських татар геноцидом. Фото: facebook.com/yuliya.kovaliv

Палата громад Канади одноголосно схвалила резолюцію щодо визнання актом геноциду масову депортацію радянським режимом кримських татар у 1944 році. Про це повідомила посол України в Канаді Юлія Ковалів на своїй сторінці у Facebook.

Відтепер 18 травня кожного року відзначатиметься в Канаді як День памʼяті депортації кримських татар — Crimean Tatar Deportation («Sürgünlik») Memorial Day.

Нагадаємо: депортацію кримських татар визнано геноцидом в Україні, Латвії та Литві. У 2019 році таку ініціативу схвалив комітет із міжнародних справ парламенту Канади.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Депортація кримських татар — один зі злочинів радянського тоталітарного режиму. Це геноцид, складником якого було насильницьке виселення кримськотатарського народу з його історичної батьківщини — з Криму. Етнічна чистка за наказом Йосипа Сталіна здійснювалася впродовж 18 – 21 травня 1944 року.

Загалом, згідно з офіційними даними, до віддалених регіонів Радянського Союзу — від північного Передуралля до республік Середньої Азії — було депортовано 191 044 кримських татар, а за даними самоперепису, проведеного Національним рухом кримських татар, — 423 100. Під час виселення та в перші роки після нього загинуло, згідно з офіційними даними НКВС, від 27% до 46,2% депортованих, або від третини до приблизно половини народу.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Коментарі

Всі новини