Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов спростував слова міністра енергетики Олексія Оржеля про те, що Кабмін планує змінити керівництво «Нафтогазу».
На думку міністра економіки, в словах Оржеля «є певна неправда» чи його неправильно зрозуміли. Про це Милованов сказав у ефірі каналу ICTV, передає liga.net.
За його словами, уряд не має наміру найближчим часом змінювати ані керівництво «Нафтогазу», ані членів його наглядової ради.

«Конкретно щодо Нафтогазу немає ніяких змін. І не буде. Це або неправильно зрозуміли, або це перекручено. Щодо Нафтогазу жодного процесу немає. Ні щодо наглядової ради, ні щодо керівництва», — сказав Милованов.
Контекст
- У Міністерстві енергетики та захисту навколишнього середовища повідомили, що «Нафтогаз» і «Укренерго» не відносяться до сфери їхнього управління, тому приймати або коментувати рішення про зміну керівництва вищезгаданих компаній не входить до компетенції міністерства.
- Раніше міністр енергетики повідомив, що Кабмін планує змінити керівництво «Нафтогазу» й «Укренерго» та оновити наглядові ради компаній.
- Прем'єр-міністр Олексій Гончарук раніше заявляв, що уряд «десятками звільняє людей», які працювали в попередні роки. Причина — переконання Кабміну в неефективності їхньої роботи, а також корупційна або інша заангажованість чиновників. Кадрова політика – це виняткова зона компетенції кожного профільного міністра, на яку інші міністри або глава уряду не впливає, підкреслив Гончарук.
- Наприкінці листопада Кабмін звільнив президента «Енергоатома» Юрія Недашковського, який пропрацював на посаді керівника дев'ять років. Олексій Оржель в коментарі
це звільнення пояснив трьома причинами: погіршенням показників «Енергоатому», зростанням кількості негативних інцидентів та зловживаннями під час закупівель.
- Гончарук також заявив про необхідність звільнення керівництва «Укрзалізниці» (УЗ). За словами глави Міністерства інфраструктури Владислава Криклія, вирішити долю керівника УЗ Євгена Кравцова планується найближчим часом.
- Втім, інструментів для того, щоб прибрати з посади главу «Укрзалізниці», як і главу «Нафтогазу», в уряду немає. Ці дві держкомпанії єдині, які завершили процес корпоратизації та сформували незалежні наглядові ради. Зміна менеджменту є їхньою прерогативою. В уряду немає прямого впливу на наглядові ради і, відповідно, немає можливості безперешкодно ставити «свого» керівника. Детальніше про це читайте в матеріалі
«Кабмін використовує в боротьбі за «Укрзалізницю» досвід Володимира Гройсмана».