Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

«Енергоатом» залишився без голови. Міністр енергетики назвав причини

Президент «Енергоатому» Юрій Недашковський на «Хмельницькій АЕС». Фото: УНІАН

Президент «Енергоатому» Юрій Недашковський на «Хмельницькій АЕС». Фото: УНІАН

Кабмін на сьогоднішньому засіданні звільнив президента оператора усіх діючих АЕС України «Енергоатом» Юрія Недашковського.

Прем'єр-міністр Олексій Гончарук на брифінгу після засідання уряду уточнив, що рішення було прийнято з ініціативи міністра енергетики Олексія Оржеля.

У коментарі The Page міністр енергетики заявив:

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

«Це вже давно треба було зробити. І цьому є три причини: погіршення показників «Енергоатому», зростання кількості негативних інцидентів і розслідування щодо закупівель, з якими пов'язаний депутат попереднього скликання».

Ймовірно, Оржель говорить про справу, в якій фігурує екснардеп і колишній голова комітету Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу Микола Мартиненко. Спеціалізована антикорупційна прокуратура інкримінує йому і ще кільком особам розкрадання 6,4 млн євро «Енергоатому» на контрактах з чеською компанією Skoda JS і Bradcrest Investments.

Перед сьогоднішнім засіданням уряду Українське ядерне товариство звернулося з листом до прем'єра і президента Володимира Зеленського. У ньому атомники просили не допустити звільнення Недашковського. Вони підкреслили, що він брав участь у реалізації спільних проектів з Європою і США, які дозволили значно знизити залежність української атомної енергетики від Росії. Наприклад, проект диверсифікації ядерного палива для реакторів, розроблених в РФ, і будівництво Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Юрій Недашковський обіймав посаду голови компанії з березня 2014 року. Він також керував «Енергоатомом» з лютого 2005 по жовтень 2006 року та з червня 2008 по серпень 2012 року.

«Енергоатом» експлуатує всі чотири діючих АЕС України — Запорізьку, Рівненську, Хмельницьку і Південно-Українську. У його розпорядженні знаходяться 15 енергоблоків загальною потужністю 13,8 ГВт.

Коментарі

Всі новини