Facebook Pixel

Уряд і НБУ розробили антикризові програми для бізнесу

Кабінет міністрів та Нацбанк розробили дві програми швидкої кредитної підтримки малого та середнього бізнесу. 9 квітня керівництво уряду та регулятора провели зустріч з президентом Володимиром Зеленським, де представили ці програми, повідомили у пресслужбі глави держави.

«Найбільше під час карантину страждає малий бізнес, оскільки він не має такої фінансової подушки, як великий. За кілька днів ми змогли знайти потрібні фінансові інструменти для надання сектору реальної підтримки».

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

президент України

Першочергово уряд і Нацбанк зайнялися переформатуванням програми кредитування «5-7-9», щоб вона діяла в умовах карантину, зазначив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

За його словами, програму спростять і направлять на рефінансування тих кредитів, які вже існують. Другу створюють з нуля, і зараз роботу над нею вже закінчують.

«Програми допоможуть бізнесу зберегти майже весь фонд оплати праці і кількості найнятих працівників. Вони мінімізують відсоток безробіття і створять умови для того, щоб швидко перезапустити економіку після того, як в Україні завершитися карантин».

Денис Шмигаль

Денис Шмигаль

прем'єр-міністр України

Впроваджувати програми почнуть відразу після того, як закінчать їх розробку.

Крім цього, влада також працюює над програмами для нових підприємців і середнього бізнесу.

Контекст. Верховна Рада на позачерговому засіданні 17 березня прийняла закон про внесення до законодавства змін, спрямованих на запобігання поширенню коронавірусу (реєстр. №3219), а також закон з поправками до Податкового кодексу про підтримку платників податків на час карантину (реєстр. №3220).

Рада 30 березня прийняла закон №3275, який передбачає додаткові соціальні та економічні гарантії у зв'язку з епідемією. Зокрема, до 30 червня продовжили мораторій на проведення податкових перевірок, до 31 травня діятиме звільнення від штрафів та пені за єдиним соціальним внеском і мораторій на перевірки за ним.

Законом також передбачені нові ліміти для «ФОПів-спрощенців» першої, другої та третьої груп. Вони складуть 2 млн грн, 5 млн грн і 7 млн грн відповідно. Крім цього, від штрафів та пені тимчасово звільнили споживчі кредити, які брали до 2017 року. Також заборонили банкам підвищувати процентні ставки за всіма кредитними договорами та інше.

Пізніше Володимир Зеленський повідомив, що влада України розробляє нову програму підтримки малого та середнього бізнесу в умовах епідемії COVID-19.

Подякувати 🎉