Facebook Pixel

JP Morgan долучить українські ОВДП до свого індексу GBI-EM GD

Гривневі облігації внутрішньої державної позики (ОВДП) України будуть долучені до індексу GBI-EM GD фінансового конгломерату JP Morgan Chase 31 березня 2022 року з приблизною часткою 0,12%.

«Початкове долучення до всіх трьох серій GBI-EM матиме одна серія облігацій, що відповідає вимогам індексу, — це ОВДП з купоном 15,84% і погашенням у лютому 2025 року (UA4000204150)», — повідомляє Міністерство фінансів.

На це рішення вплинуло суттєве збільшення спекулянтів ОВДП України після запуску лінку із Clearstream у 2019 році. Це дало змогу нерезидентам зайняти більше 10% на ринку держборгу України.

Що дасть Україні долучення ОВДП до індексів JP Morgan

JP Morgan Global Index Research відзначив поліпшення ліквідності ринку українського суверенного боргу за останні два роки. Серед мінусів назвав тривалий процес відкриття рахунку в Україні, який може тягнутися кілька місяців.

Долучення гривневих держоблігацій до індексу JP Morgan GBI EM допоможе досягти цілей середньострокової стратегії управління держборгом України. Так вважає уповноважений уряду України з питань управління державним боргом Юрій Буца.

«Ми хотіли б мати більше інструментів у гривнях, що підходять індексу, тому будемо випускати всі облігації в гривнях із терміном погашення більше чотирьох років у розмірі, достатньому для долучення до індексу JP Morgan GBI-EM», — зазначив Буца.

Скільки всього випущено довгострокових ОВДП

Згідно з даними Мінфіну на 1 жовтня, обсяг вказаної серії ОВДП з моменту первинного розміщення в червні 2019 року досяг номінальної суми 41,08 млрд грн. Це еквівалентно $1,559 млрд за поточним курсом.

Він відповідає критеріям мінімальної непогашеної суми (від $1 млрд) і терміну погашення (від 2,5 року).

Частка України в JESG GBI-EM може становити 0,12%, у GBI-EM Div — 0,22% і в GBI-AGG Div — 0,02%.

За словами фінансиста, після долучення першого випуску розміри наступних випусків в індексі можуть бути вже дещо менші, але більші ніж $1 млрд. Мінфін має намір розширювати присутність в індексах.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉