Facebook Pixel

Ірак, Кувейт і Емірати приєднались до нафтової війни з Росією

Ірак, Кувейт і Об'єднані Арабські Емірати взяли приклад Саудівської Аравії в зниженні ціни на сиру нафту для клієнтів по всьому світу.

Саудівська Аравія і її союзники знижують ціни, намагаючись витіснити російську нафту і збільшити свою частку ринку, пише Bloomberg.

Державний нафтовий експортер Іраку (SOMO) анонсувала підйом видобутку від 0,5 до 1 млн барелів і вводить знижки на квітневі партії сорту нафти Basrah Light в розмірі $5 для Азії, $4 для Європи і $2,5 $3 долари за барель для США.

ОАЕ, близький союзник Саудівської Аравії, також заявили, що планують збільшити поставки в квітні. Державна нафтова компанія ADNOC планує наростити видобуток на 25% за місяць — з 3,05 до 4 млн барелів на добу. Надалі ОАЕ мають намір наростити видобувні потужності до 5 млн барелів на добу, що на 66% вище поточного рівня.

Кувейт ще добавить 2 млн берелів у квітні.

«Саудівська Аравія натискає на спусковий гачок своєї нафтової базуки», — сказав Олів'є Якоб (Olivier Jakob), керуючий директор консультанта Petromatrix GmbH в Цузі, Швейцарія.

Контекст. Офіційний Ріяд заявив про збільшення видобутку до безпрецедентних 13 млн барелів на день, подвоївши обіцянку додаткового виробництва в квітні.

Ці кроки були зроблені після того, як альянс ОПЕК +, фактично очолюваний країнами Перської затоки і РФ, не зміг досягти домовленостей щодо скорочення видобутку нафти на тлі слабкого попиту через світову економічну кризу.

У відповідь державна компанія Саудівської Аравії Saudi Aramco запропонувала найбільші знижки на сиру нафту за останні 20 років і обіцяла збільшити видобуток на 2 млн барелів на день.

Мета держав Затоки повернути Москву назад за стіл переговорів і змусити підписати новий варіант угоди ОПЕК +. Близькосхідні держави хочуть ввести додаткове скорочення видобутку на 1,5 млн барелів, з яких 0,5 повинна взяти на себе РФ.

Виробники нафти в Росії відповіли, що збільшать видобуток на 200-300 тис. барелів на добу в короткостроковій перспективі, а в довгостроковій — до 500 тис. барелів на добу. Москва вже пом'якшила своє послання, заявивши, що вона як і раніше відкрита для відновлення співпраці.

Подякувати 🎉