Facebook Pixel

Російська пропаганда, зустріч із Путіним і курс на Європу: головне з інтерв'ю Зеленського

Президент Володимир Зеленський. Фото: УНІАН

Президент Володимир Зеленський. Фото: УНІАН

Президент Володимир Зеленський не вважає українців і росіян одним народом, але вважає, що росіяни проти ескалацій і кривавих експансій. Про це він розповів в інтерв'ю «Інтерфакс-Україна».

The Page зібрало топ-5 яскравих висловлювань президента.

Українці та росіяни не один народ

Володимир Зеленський вважає, що в українців і росіян є багато спільного, але вони – не один народ.

Telegram Logo

«У нас спільна частина історії, пам'ять, сусідство, родичі, спільна перемога над фашизмом і спільні трагедії. Так, усе це вкрай важливо, і ми про це пам'ятаємо. І, можливо, щось спільне у нас буде в майбутньому, якщо ще не пізно зупинити тотальне розділення між нашими країнами. Але ми, повторю ще раз, не один народ».

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

Президент України

Зеленський додав, що якби українці та росіяни були одним народом, то в Москві найімовірніше розвивався б жовто-блакитний прапор. Але спільною метою він вважає закінчення війни на Донбасі та повернення Україні її території.

«І ще дещо – неможливо одночасно говорити про «один народ» і відкрито захоплювати наші території та продовжувати бійню на Донбасі. Це ж очевидно», – додав він.

Російський народ точно не хоче будь-яких ескалацій і кривавих експансій

За словами Зеленського, якщо неупереджено поглянути на суспільні настрої в Росії, то очевидно чітке та масштабне суспільне очікування рішень для реального припинення війни проти України.

«Російський народ точно не хоче будь-яких ескалацій і кривавих експансій. Згадайте ту хвилю щирого інтересу, яка виникла відразу після моєї пропозиції президенту Росії зустрітися і знайти шлях до миру. Це не штучний інтерес, це реальні очікування, які є».

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

Президент України

Він додав, що машина пропаганди, яка вже давно працює в Росії, заганяє людей в повне нерозуміння правил сучасного світу та в ненависть стосовно сусідів. Це відбивається і на державній політиці Росії.

«Можливо, якщо сам президент Росії вийде з-під впливу цієї пропагандистської картини, то буде очевидно, що нам дійсно є про що розмовляти. Не про міфи, а про реалії», – повідомив Зеленський.

Всі питання щодо України вирішуються тільки в Україні й Українською державою

Зеленський заявив, що всі питання щодо України вирішуються тільки в Україні й Українською державою. На думку Зеленського, теза про будь-яке «зовнішнє управління» – виключно пропагандистська мантра для внутрішнього споживача в самій Росії.

«У реальному світі всі питання щодо України вирішуються виключно в Україні й Українською державою, а точно не в будь-якій сусідній країні та точно не «тіньовими посередниками», які зараз перебувають під домашнім арештом або в розшуку».

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

Президент України

Він додав, що, як показав недавній саміт США-Росія, питання України не вирішується навіть у форматі прямої комунікації американського та російського президентів. Як це було практично завжди.

«Консультації з Україною до саміту та публічне озвучення узгодженої з нами позиції. Це однозначно свідчить про те, що суб'єктність нашої держави значно посилилася. Чому це сталося? Тому що суб'єктність держави завжди зростає тоді, коли ти готовий публічно, регулярно і на системному рівні захищати позицію своєї держави. І не розмінювати репутацію держави на якісь ситуативні профіти для себе особисто», – повідомив він.

Зеленський додав, що готовий зустрітися з президентом РФ Путіним, якщо того дійсно цікавить вирішення низки кризових питань, які об'єктивно існують у двосторонніх відносинах України та Росії.

Інтеграція України в європейську та євроатлантичну спільноти дуже турбує росіян

За словами президента, інтеграція дуже турбує росіян і виглядає як нав'язлива ідея.

«Але, якщо говорити об'єктивно, то всі формати навчань, які відбуваються за участю наших партнерів, опрацьовані не сьогодні та не вчора. Наприклад, навчання Sea Breeze проводяться ще з 1997 року. Хіба можна в цьому використовувати термін «військове освоєння»? Це дуже дивно. Тому що – це про історичний вибір України».

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

Президент України

Зеленський додав, що Україна, як і будь-яка суверенна держава, самостійно вибирає, як забезпечувати реалізацію власних національних інтересів. Особливо з точки зору безпеки.

«Можливо, хтось звик, що раніше було інакше. Але ще раз повторю: ключове – суб'єктність держави, а Україна точно є суб'єктом глобальної політики, відрізняється чітким розумінням своїх інтересів, потреб і активною позицією з відстоювання цих інтересів», – повідомив він.

Тема НАТО для Росії – як застарілий страх дитинства

Зеленський порівняв різку реакцію Москви на тему НАТО з застарілим страхом із дитинства.

«На мій погляд, це як постійно говорити про застарілий страх із дитинства, що хтось страшний вийде вночі з шафи і налякає. Але в шафі нікого немає. Це просто шафа».

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

Президент України


Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини