Підпільна вакцинація, продовження карантину та британський штам в Україні: головне з інтерв'ю Віктора Ляшка

Віктор Ляшко. Фото: УНІАН

Віктор Ляшко. Фото: УНІАН

Головний санітарний лікар і заступник міністра охорони здоров'я України Віктор Ляшко дав інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна», в якому розповів про ставлення до інформації про підпільну вакцинацію, можливість продовження карантину в Україні після 24 січня, британський штам коронавірусу та інше. The Page публікує головне з інтерв'ю.

Продовження локдауну в Україні

Міністерство охорони здоров'я не планує ініціювати продовження локдауну з 25 січня. За словами Ляшка, відомство планує вийти з карантину 25 числа і в подальшому перейти на адаптивний, який будуть застосовувати там, де зафіксують локальні спалахи заражень.

«МОЗ поки що не наполягатиме на продовженні жорсткого карантину після 25 січня. Але є певні змінні, які не можна передбачити і врахувати в прогнозах».

Віктор Ляшко

Віктор Ляшко

Головний санітарний лікар України

Порушення карантину в Україні

За словами головного санітарного лікаря, Держпродспоживслужба перевірятиме всі суб'єкти госпдіяльності, які, за інформацією, порушували карантин.

Telegram Logo

Ляшко розповів, що йому надали фотографії, які доводять факт того, що працюють ресторани. Він уже обговорив це з заступником міністра економіки Сергієм Глущенком і головою Держпродспоживслужби. За результатами зустрічі пройде селекторна нарада з регіональними керівниками відомства, а порушники будуть покарані.

«Коли ми планували карантин, ми зустрічалися з бізнесом. До новорічних свят, коли треба було б закритися, бізнес просив дати йому можливість працювати до свят, якщо епідситуація дозволяє, і закритися після Різдва. Представники бізнесу запевняли, що закриються після Різдва і будуть дотримуватися всіх обмежень. Але великих порушень по Києву та інших містах немає».

Віктор Ляшко

Віктор Ляшко

Головний санітарний лікар України

Британський штам коронавірусу в Україні

За словами Ляшка, в Україні поки що не виявили британський штам коронавірусу, але нову партію проб (а саме 200) відправили до лабораторії Всесвітньої організації охорони здоров'я, яка знаходиться в німецькій клініці «Шаріте».

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

За словами головного санітарного лікаря, мутація вірусу може вплинути на реалізацію запланованих карантинних заходів, оскільки може призвести до нового спалаху вірусу.

Підпільна вакцинація від коронавірусу в Україні

Ляшко вважає інформацію про підпільну вакцинацію українських чиновників і нардепів, про що в «Обозревателе» заявив бізнесмен Михайло Бродський, — фейковою.

Quote«Для мене це фейк, поки не буде фактів, які підтверджені комісіями або відповідними правоохоронними органами», — заявив він, додавши, що ніякої вакцинації не було, аргументуючи це тим, що в Україну жоден з імунобіологічних препаратів проти COVID-19 не потрапляв.

Складність у тому, що йшлося про вакцину Pfizer, а температура її транспортування -70 градусів за Цельсієм.

Про вакцину Sinovac

У Бразилії заявили про ефективність вакцини Sinovac на понад 50%. За словами Ляшка, під час підписання контракту з компанією, в ньому вказувалося, що якщо вакцина не буде зареєстрована, якщо вона матиме ефективність нижче 70%, то Україна її не купуватиме і виробник повинен повернути кошти.

«Зараз із різних країн йдуть проміжні результати. Ми очікуємо, коли сама компанія оприлюднить результати клінічних випробувань третьої фази, тоді й приймемо рішення про завезення цієї вакцини з урахуванням того, чи були досягнуті зазначені в контракті показники. Тобто вакцина CoronaVac буде поставлена за умови, якщо доведе свою клінічну ефективність і якщо клінічні випробування третьої фази підтвердять ефективність понад 70%», — резюмував він.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини