Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Підпільна вакцинація, продовження карантину та британський штам в Україні: головне з інтерв'ю Віктора Ляшка

Віктор Ляшко. Фото: УНІАН

Віктор Ляшко. Фото: УНІАН

Головний санітарний лікар і заступник міністра охорони здоров'я України Віктор Ляшко дав інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна», в якому розповів про ставлення до інформації про підпільну вакцинацію, можливість продовження карантину в Україні після 24 січня, британський штам коронавірусу та інше. The Page публікує головне з інтерв'ю.

Продовження локдауну в Україні

Міністерство охорони здоров'я не планує ініціювати продовження локдауну з 25 січня. За словами Ляшка, відомство планує вийти з карантину 25 числа і в подальшому перейти на адаптивний, який будуть застосовувати там, де зафіксують локальні спалахи заражень.

«МОЗ поки що не наполягатиме на продовженні жорсткого карантину після 25 січня. Але є певні змінні, які не можна передбачити і врахувати в прогнозах».

Віктор Ляшко

Віктор Ляшко

міністр охорони здоров'я України

Порушення карантину в Україні

За словами головного санітарного лікаря, Держпродспоживслужба перевірятиме всі суб'єкти госпдіяльності, які, за інформацією, порушували карантин.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Ляшко розповів, що йому надали фотографії, які доводять факт того, що працюють ресторани. Він уже обговорив це з заступником міністра економіки Сергієм Глущенком і головою Держпродспоживслужби. За результатами зустрічі пройде селекторна нарада з регіональними керівниками відомства, а порушники будуть покарані.

«Коли ми планували карантин, ми зустрічалися з бізнесом. До новорічних свят, коли треба було б закритися, бізнес просив дати йому можливість працювати до свят, якщо епідситуація дозволяє, і закритися після Різдва. Представники бізнесу запевняли, що закриються після Різдва і будуть дотримуватися всіх обмежень. Але великих порушень по Києву та інших містах немає».

Віктор Ляшко

Віктор Ляшко

міністр охорони здоров'я України

Британський штам коронавірусу в Україні

За словами Ляшка, в Україні поки що не виявили британський штам коронавірусу, але нову партію проб (а саме 200) відправили до лабораторії Всесвітньої організації охорони здоров'я, яка знаходиться в німецькій клініці «Шаріте».

Підписуйтесь на нас в Google News!

За словами головного санітарного лікаря, мутація вірусу може вплинути на реалізацію запланованих карантинних заходів, оскільки може призвести до нового спалаху вірусу.

Підпільна вакцинація від коронавірусу в Україні

Ляшко вважає інформацію про підпільну вакцинацію українських чиновників і нардепів, про що в «Обозревателе» заявив бізнесмен Михайло Бродський, — фейковою.

Quote«Для мене це фейк, поки не буде фактів, які підтверджені комісіями або відповідними правоохоронними органами», — заявив він, додавши, що ніякої вакцинації не було, аргументуючи це тим, що в Україну жоден з імунобіологічних препаратів проти COVID-19 не потрапляв.

Складність у тому, що йшлося про вакцину Pfizer, а температура її транспортування -70 градусів за Цельсієм.

Про вакцину Sinovac

У Бразилії заявили про ефективність вакцини Sinovac на понад 50%. За словами Ляшка, під час підписання контракту з компанією, в ньому вказувалося, що якщо вакцина не буде зареєстрована, якщо вона матиме ефективність нижче 70%, то Україна її не купуватиме і виробник повинен повернути кошти.

«Зараз із різних країн йдуть проміжні результати. Ми очікуємо, коли сама компанія оприлюднить результати клінічних випробувань третьої фази, тоді й приймемо рішення про завезення цієї вакцини з урахуванням того, чи були досягнуті зазначені в контракті показники. Тобто вакцина CoronaVac буде поставлена за умови, якщо доведе свою клінічну ефективність і якщо клінічні випробування третьої фази підтвердять ефективність понад 70%», — резюмував він.

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини