Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Іноземний інвестор через суд призупинив покупку українського спиртзаводу

Марилівський спиртзавод. Фото: «Укрспирт»

Марилівський спиртзавод. Фото: «Укрспирт»

Молдавська компанія Zernoff, переможець аукціону з продажу Марилівського спиртзаводу (Тернопільська область), звернулася до суду з позовом до Фонду держмайна України через істотне неспівпадіння фактичної кількості майна заявленому в електронному лоті. Про це повідомив УНІАН.

В ході огляду заводу покупець виявив, що відсутне цінне обладнання: котли, вентилятори, вологоміри, а об'єкти нерухомості не відповідали опису.

Господарський суд Києва 11 січня на цій підставі припинив сделку.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

«Ми повинні перестрахуватися. Ми не відмовляємося від придбання лота. Просто хочемо ясності», — сказав співвласник Zernoff Юрій Дячук.

Ще один потенційний інвестор, «Регіон комплект» (переможець аукціону з приватизації Кобиловолоцкого спиртзаводу), відмовився від угоди через борги самого «Укрспирту».

«При таких обставинах законні права покупця вступити в право власності на придбане майно можуть бути відстрочені на невизначений термін через боргови зобов'язаня «Укрспирту» перед третіми особами, які не зазначені в договорі купівлі-продажу. У зв'язку з цим вимагаємо розірвати договір малої приватизації об'єкта і повернути гарантійний платіж в розмірі 2,5 млн грн», — йдеться в офіційному листі компанії в ФДМ.

Контекст. Глава Фонду держмайна Дмитро Сенниченко повідомив 12 листопада 2020 року, що Zernoff, конкуруючи ще з одним учасником електронних торгів, підняла ціну за спиртзавод в 2,2 рази — з стартової вартості 54,7 млн грн до 120 млн грн.

Всього держава має намір продати 41 спиртзавод, які входять в держпідприємство «Укрспирт», і ще 37 заводів концерну «Укрспирт».

Україна значно лібералізувала діяльність в сфері виробництва і обігу спирту. Нові правила вступили в силу з 1 липня 2020 року.

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини