Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Індекс інвестиційної привабливості України скотився до рівня 2013 року

Індекс інвестиційної привабливості України склав 2,17 бали. Фото: konkurent.ua

Індекс інвестиційної привабливості України склав 2,17 бали. Фото: konkurent.ua

Індекс інвестиційної привабливості України у першій половині 2022 року впав нижче показника 2013 року й склав 2,17 балів з 5-ти можливих. Про це свідчить дослідження Європейської Бізнес Асоціації.

За даними дослідження, зниження індекса пояснюється повномасштабним вторгненням рф на территорію України, що спричинило зниження ділової активності та інвестиційного середовища.

Якими були довоєнні показники

В Асоціації наголошують, що ще пів року тому показник індексу складав 2,73 балів.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Також вказано, що під час активної фази пандемії коронавірусу індекс знижувався до 2,4 балів, а за часів Євромайдану – до 1,8 балів, що досі є найнижчим значенням за весь час проведення дослідження.

Варто зазначити, що оцінка генеральними директорами інвестиційного середовища в Україні погіршилась, однак це був очікуваний процес.

Основні поточні показники:

  • 53% СЕО наразі вважають інвестиційне середовище в Україні вкрай несприятливим (раніше такої думки притримувалися лише 5% СЕО);
  • 34% назвали інвестиційне середовище скоріше несприятливим;
  • 9% оцінили поточний інвестклімат нейтрально;
  • 4% вважають інвестклімат сприятливим.
Підписуйтесь на нас в Google News!

Найчастіше позитивних оцінки ділового середовища надходили від представників юридичного та консультаційного бізнесу, а також підприємств FMCG сфери.

Хто готовий й надалі інвестувати в Україну

Варто зазначити, що попри війну, 91% компаній Асоціації висловили намір продовжувати роботу на українському ринку, а 55% заявили про бажання інвестувати в Україну навіть у воєнний час. Інвестувати готові в аграрну сферу, енергетику, ІТ та телеком, будівництво, фармацевтику, FMCG, нерухомість та інше.

За словами виконавчої директорки Європейської Бізнес Асоціації Анни Дерев’янко, те, що інвестклімат опинився відкинутим до рівня 2012-2013 років, непоганий показник, зважаючи на повномасштабну війну в Україні.

Quote«Це свідчить і про стійкість українського бізнесу, і про мужність наших людей, а також про те, що реформи та позитивні зміни останніх восьми років дали нам певний запас міцності», – наголосила Дерев’янко.

Коментарі

Всі новини