Facebook Pixel

Поширення нового штаму Covid-19 omicron тисне на ринки

Максим Орищак
Аналітик компанії «Центр біржових технологій» (ЦБТ)

Останні дні листопада та початок грудня будуть затьмарені новинами щодо нового варіанту Covid-19 omicron. Важливими також є статистичні показники зміни індексу ділової активності у виробничому секторі у всьому світі, що спричинить різкі коливання індексів, акцій, нафти, золота й валют.

Інвестиційні настрої різко змінюватимуться під тиском статистики, оскільки стратеги показники ділової активності спроєктують на потенціал зростання ВВП світу в 2022 році загалом. Вже з перших днів тижня ми чекаємо на показники в Китаї, які традиційно зададуть тон щодо зміни ціни долара США. Індекс ділової активності (PMI) виробничого сектору Китаю в жовтні нинішнього року зріс на 0,6 процентного пункту (п. п.) порівняно з вереснем і становив 50,6. До цього він перебував нижче за граничну позначку 50. Якщо індекс знову впаде нижче за 50, то чекатимемо зростання долара США у світі, що позначиться розпродажами з євро.

Для України чинник світових вагань важливий, але не лідирує. Слабкість гривні з 29 листопада до 5 грудня буде результатом політичного тиску на кордоні країни. Монетарну політику нинішнього року та перспективу зростання відсоткової ставки на 2022 рік ринок проігнорує. Причин для зростання гривні немає, навіть якщо НБУ задіє ЗВР і заливатиме ринок грошима. Це лише підгодує спекулянтів, але ефекту не дасть. Середній курс продажу долара США в Україні чекаємо в діапазоні 27,1 — 27,4 грн.

Серед новин про Covid-19 варто звернути увагу на те, що Сингапур відклав відкриття проїжджої частини з трьома вузлами на Близькому Сході і продовжить перегляд прикордонного контролю після появи варіанта omicron Covid-19. Очікується, що з вівторка Японія оголосить практично повне обмеження в'їзду іноземців, а Південна Корея може відкласти наступні кроки щодо запланованого відкриття. ОАЕ також обмежують в'їзд до країни.

Ситуація складається така, що коронавірус мутує, і цей фактор почнуть закладати у довгострокові сценарії зростання світових компаній. А отже, стане ризиком для їхнього зростання та попиту на їхні товари. Якщо індекс ділової активності США вже в листопаді покаже зниження, можна очікувати, що індекси S & P 500, Nasdaq, DJI продовжать зниження, яке почали в п'ятницю, 26 листопада.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора