Facebook Pixel

Вчені виявили новий штам коронавірусу із численними мутаціями. ВООЗ скликає екстрену нараду

Штам коронавірусу B.1.1.529 – що про нього відомо наразі. Фото: Pixabay

Штам коронавірусу B.1.1.529 – що про нього відомо наразі. Фото: Pixabay

Південноафриканські вчені виявили новий варіант COVID-19 B.1.1.529 із «дуже незвичною сукупністю» мутацій. Ця особливість потенційно може дати йому змогу обходити імунну відповідь організму та швидше поширюватися серед населення. Як повідомляє Reuters, імовірно, незабаром йому присвоять назву «Ню», згідно із чинною класифікацією штамів.

Науковці виявили понад 30 мутацій у шиповому білку — частині вірусу, що зв'язується з клітинами організму. Низка з них пов'язана з підвищеною стійкістю до антитіл і може знизити ефективність вакцин; ще декілька зазвичай роблять вірус заразнішим. Щодо решти мутацій вчені наразі не можуть впевнено сказати, чи змінять вони його поведінку.

До появи згадок про новий штам у ПАР фіксувалося приблизно 200 нових хворих на коронавірус на день. Але в середу кількість заражень зросла до 1,2 тис., а в четвер — до майже 2,5 тис. осіб. Вчені не виключають наявність зв’язку між різким стрибком захворюваності та поширенням нового варіанту. B.1.1.529 швидко поширився провінцією Гаутенг, де розташовано найбільше місто країни Йоганнесбург. Експерти не виключають його присутності й у решті регіонів країни. Окрім ПАР новий штам виявили також у Гонконгу та Ботсвані — туди його завезли мандрівники з Південної Африки.

Telegram Logo

Міністр охорони здоров'я ПАР Джо Фахла заявив, що ще зарано говорити про те, чи запровадить уряд жорсткіші обмеження у відповідь на цей варіант, і наголосив на необхідності додаткових досліджень.

Як на появу нового штаму з ПАР відреагувала ВООЗ

У Всесвітній організації охорони здоров'я (ВООЗ) заявили, що відстежують новий варіант із численними мутаціями білка шипа та скликають екстрену нараду із цього приводу.

Quote«Ми поки що мало знаємо про нього. Що ми дійсно знаємо, так це те, що цей варіант має велику кількість мутацій. І наша стурбованість полягає в тому, що коли є так багато мутацій, це може вплинути на поведінку вірусу», — наголосила технічний керівник ВООЗ із COVID-19 Марія Ван Керкхове.

Як відреагувала на новий штам Велика Британія

Велика Британія оголосила про тимчасове зупинення рейсів із Південної Африки після того, як місцеве Агентство охорони здоров’я (UKHSA) висловило занепокоєність щодо нового штаму коронавірусу. Британський міністр охорони здоров'я Саджид Джавід заявив, що польоти до Великої Британії з Південної Африки, Намібії, Лесото, Ботсвани, Есватіні та Зімбабве буде припинено після опівдня 26 листопада, а всі шість країн додано до «червоного» списку.

«UKHSA вивчає новий варіант. Потрібні додаткові дані, але зараз ми вживаємо запобіжних заходів», — сказав Джавід, додавши, що «південноафриканський» варіант може бути більш контагіозним, ніж штам «Дельта».

Контекст. Нагадаємо: Південна Африка була першою країною, де виявили бета-варіант, — B.1.351 уперше визначили в окрузі Бухта Нельсона Мандели в Східно-Капській провінції ПАР у грудні 2020 року. В Україні його виявили у двох областях на початку квітня 2021 року.

Коментарі

Всі новини