Facebook Pixel

Світова економіка: коронавірус знизить оцінки глобального ВВП

Максим Орищак
Аналітик компанії «Центр біржових технологій» (ЦБТ)

Новинне тло тижня з 22 по 28 листопада сконцентроване навколо питань пандемії, інфляційного тиску, ринку енергоресурсів і ситуації на крипторинку.

Європейські ф'ючерси з самого початку тижня торгуються трохи вище за американські. Нафта знаходиться в центрі уваги, оскільки ціна бареля продовжила зниження на тлі ознак того, що США, Китай і Японія готуються використати національні запаси сирої нафти. І оскільки до того, як офіційні особи ЄЦБ увійдуть у період затишшя перед ухваленням найважливішого рішення про майбутнє стимулювання, залишилося понад два тижні, коментарі деяких із них цього тижня можуть прикувати увагу інвесторів. Зазначимо, що зростання цін на ринку енергоресурсів загрожує посиленням тиску інфляції.

Уряд Великої Британії розширює програму боротьби з коронавірусом, щоб не наслідувати приклад інших європейських країн і не запроваджувати нові обмеження для контролю над вірусом. Міністр охорони здоров'я Саджид Джавід заявив, що в країні поки немає необхідності впроваджувати «План Б» для стримування високих рівнів інфікування Covid. Австрія запровадила повний локдаун із понеділка. Рішення ухвалено лише за кілька днів після того, як влада повідомила про локдаун лише для нещеплених. Далі йдуть Польща, Чехія та інші європейські країни. Вони вже почали оголошувати локдаун для нещеплених. США готуються до ревакцинації дорослих.

Ситуація довкола пандемії загрожує переглядом темпів зростання ВВП світу з боку всіх рейтингових агентств уже найближчими тижнями. Зазначимо, що 19 листопада JP. Morgan різко погіршив прогноз зростання українського ВВП з 4,5% до 2,3%.

Українська гривня розпочала період девальвації, і тенденція продовжиться цього тижня. Відкладений попит на іноземну валюту може спровокувати спекулятивні стрибки вартості долара та євро. Середній курс продажу готівкового долара США в Україні коливатиметься в межах 26,45 — 26,7 гривень.

Серед інших новин цього тижня також цікавими будуть дані щодо продажу на вторинному ринку житла США за жовтень і протокол листопадового засідання ФРС. Зазначимо, що у четвер, 25 листопада, ринки США будуть закриті з нагоди Дня подяки. У п'ятницю, 26 листопада, чекаємо, що S & P Global Ratings опублікує рейтинг Абу-Дабі, Бахрейну, Болгарії, ОАЕ. Moody's Investors Service може опублікувати рейтинг Бельгії, Швейцарії, Камеруну.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора