Huawei випередила на ринку смартфонів Samsung та Apple. Що їй допомогло

Huawei випередила на ринку смартфонів Samsung і Apple. Фото: iGuides

Huawei випередила на ринку смартфонів Samsung і Apple. Фото: iGuides

Другий квартал 2020 року – це перший квартал за дев'ять років, коли на ринку смартфонів лідирували не Samsung і не Apple.

Дослідницька компанія Canalys опублікувала звіт про ситуацію на світовому ринку смартфонів за підсумками другого кварталу. У ньому йдеться про те, що китайська Huawei стала найбільшим у світі виробником смартфонів.

Поставки смартфонів Huawei в усьому світі склали 55,8 млн штук. Samsung, яка раніше була на першому місці, поставила 53,7 млн. І якщо постачання Huawei скоротилися на 5% у річному вимірі, то у Samsung вони впали на 30%.

Telegram Logo
3007-5.png

У Canalys зазначають, що через конфлікт з американською владою міжнародні поставки Huawei скоротилися на 27%, а загальне зростання відбулося завдяки зростанню поставок у Китаї (на 8%). Зараз 70% усіх своїх смартфонів Huawei продає в межах країни.

Аналітики вважають, що якщо б не COVID-19, то лідер би не змінився. Китай раніше за інших почав долати наслідки коронавірусу, попит там почав зростати, і Huawei повною мірою скористалася цим для перезапуску продажу смартфонів. Водночас у Samsung на Китай припадає дуже мала частка продажів. Частка цієї компанії на китайському ринку – менше за 1%. Крім того, основні для Samsung ринки – Бразилія, Індія, США та Європа – у другому кварталі були в поганому стані через пандемію.

Контекст. Huawei з травня 2019 року перебуває під санкціями США, збиток від яких компанія оцінювала в $10 млрд.

У січні 2020-го уряд Великої Британії схвалив участь Huawei у будівництві мереж 5G на території своєї країни. У заяві британської влади китайська компанія прямо не згадується, однак зазначається, що «виробники, які спричинюють підвищений ризик, можуть мати частку участі щонайбільше 35% у будівництві тих ділянок 5G-мереж, які не викликають зацікавлення іноземних розвідок». Ті самі виробники не можуть брати участь у будівництві ділянок мережі, які є ключовими для національної безпеки країни.

У лютому США пред'явили нові звинувачення на адресу Huawei, заявивши, що компанія привласнює інтелектуальну власність американських розробників.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини