Міністерство юстиції США додало нові кримінальні звинувачення проти китайського технологічного гіганта Huawei та двох його дочірніх компаній у США, звинувативши компанію в змові з метою крадіжки комерційної таємниці у конкурентів.
Про це оголосили у четвер, 13 лютого, федеральні прокурори в Брукліні, повідомляє Marketwatch.
За словами прокурорів, компанія використовувала довірених осіб, зокрема професорів у дослідницьких інститутах, для крадіжки інтелектуальної власності. У деяких випадках, за словами прокурорів, Huawei направляла та заохочувала своїх власних співробітників красти у конкурентів, пропонуючи бонуси тим, хто приніс найбільше цінної інформації.

Huawei також звинувачують в установці обладнання для спостереження за учасниками антиурядових демонстрацій у 2009 році в Ірані та у веденні бізнесу в Північній Кореї, попри санкції США.
Контекст. Нові обвинувальні висновки доповнюють правові проблеми в США для компанії Huawei. Це пов'язано з тим, що адміністрація Трампа піднімає питання національної безпеки щодо Huawei, найбільшого в світі виробника телекомунікаційного устаткування.
Білий дім лобіює своїх європейських союзників не включати компанію в будівництво бездротових високошвидкісних мереж для мобільного зв'язку наступного покоління. Радник адміністрації з питань національної безпеки Роберт О'Брайен заявив цього тижня, що Huawei може приховано підключитися до комунікацій через мережеве обладнання, яке вона продає по всьому світу.
Компанія оскаржує це, заявляючи, що «ніколи не здійснювала і ніколи не буде здійснювати прихований доступ до телекомунікаційних мереж, і водночас не має можливості зробити це».
Через недружню політику США Huawei позбавляється виробництва телефонів з деталями американського походження. Останні випущені смартфони Huawei Technologies Co. (серії Mate 30) не містять деталей, які вироблені у США.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Практичний кейс трьох українських компаній, які працевлаштовують людей з інвалідністю
Угода про надра між Україною та США: перші юридичні висновки та потенційні наслідки
Закон №4337-IX: як нові вимоги до перевізників змінять ринок автоперевезень в Україні