Facebook Pixel

Грошей МВФ не буде, суд за $1 млрд і СБУ проти ринку електроенергії

Головне за 30 травня

Грошей МВФ не буде. Місія Міжнародного валютного фонду все ж таки залишила Україну раніше, ніж планувала. А питання про те, чи надасть фонд Україні транш, висне в повітрі. М’яч не на полі президента Володимира Зеленського. Місія МВФ готова повернутися до України після того, як пройдуть парламентські вибори і сформується новий уряд, заявив глава місії Рон ван Роден.

Місія прибула до України 21 травня для того, щоб дати оцінку виконання поточної програми співпраці з Україною. Планувалося, що вона буде працювати два тижні, і за результатами буде прийнято рішення про черговий транш на $1,3 млрд.

Читайте також:
Головне за 21 листопада від The Page

28 травня Україна домовилася почати нову програму з МВФ. Як заявив секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Данилюк, нова влада буде активно співпрацювати з фондом щодо підготовки нової програми. Але транш Україна отримає лише після завершення дострокових парламентських виборів і формування уряду.

Що це означає

  • МВФ завжди обгортає різкі заяви у м’які формулювання. Те, що сталося зараз, звичайною мовою звучить так: ми не впевнені, куди поведе Україну команда Володимира Зеленського. А заяви олігарха Ігоря Коломойського про дефолт змушують фонд сумніватися ще більше.
  • Літо дано Україні, щоб визначити своє фінансове майбутнє. Адміністрація президента і новий парламент повинні нарешті підтвердити своє бажання йти шляхом реформ. Або відмовитися і взяти на себе всі ризики розриву відносин.
  • У короткостроковій перспективі система і гривня не відчують охолоджень у відношенні з фондом. Влітку традиційно гривня зміцнюється. Золотовалютні резерви знаходяться на достатньому рівні. Міністерство фінансів заявило, що зараз немає необхідності виходити на зовнішні ринки запозичення.


Новини коротко

Сергій Тарута, Віталій Гайдук та Олег Мкртчан почали судитися в Лондоні за $1 млрд. Вони заперечують поділ грошей від продажу компанії росіянам у 2009 році. Віталій Гайдук і його дружина вважають, що при виході з бізнесу партнери їм недоплатили майже $1 млрд. Тарута у свою чергу подав позови до Гайдука і Мкртчана, в яких вимагає половину акцій у столичному п’ятизірковому готелі Hyatt і Українській гірничо-металургійній компанії. Ними бізнесмени спільно володіли до угоди з росіянами. У судовому позові Гайдук стверджує, що під час переговорів Мкртчан дав неправдиві обіцянки, які переконали його укласти угоду й продати частку в корпорації. Дії останнього Гайдук розцінив як шахрайські. Наступне засідання суду відбудеться у жовтні 2019 року.

Нові правила для готелів і ресторанів. Тепер за використання музичних композицій вони будуть платити новій структурі. Мінекономрозвитку повідомило, що «Українська ліга авторських і суміжних прав» і «Український музичний альянс» стали першими організаціями, які можуть стежити за дотриманням авторського права на музичні твори, а також збирати і розподіляти роялті.

Національне антикорупційне бюро отримало право на міжнародне співробітництво. Президент України Володимир Зеленський доручив Міністерству закордонних справ повідомити Раду Європи та ООН про те, що Національне антикорупційне бюро може співпрацювати з антикорупційними органами інших держав. Він зазначив, що, згідно із законом про НАБУ та Кримінально-процесуальним кодексом, бюро має повноваження центрального органу міжнародного співробітництва в розслідуванні кримінальних проваджень. Тобто воно може комунікувати з міжнародними партнерами в розслідуваннях корупції, відправляти і отримувати запити про міжнародну правову допомогу. При президентові Порошенку цей пункт закону не виконувався.

Проти своєчасного запуску ринку електроенергії виступила СБУ. Тимчасово виконуючий обов’язки голови Служби безпеки України Іван Баканов попередив голову Верховної Ради Андрія Парубія і прем’єр-міністра Володимира Гройсмана про загрозу держбезпеці у разі запуску нового ринку електроенергії з 1 липня. За його даними, енергетична галузь не готова до старту нового ринку електроенергії, а своєчасний запуск реформи загрожує стабільному функціонуванню енергетичної системи, що призведе до збитків для споживачів і держави. Минулого вівторка комітет Верховної Ради з ПЕК відмовився підтримати законопроект про перенесення старту ринку з 1 липня на 1 жовтня.

Також читайте

Колонку головного експерта Ради НБУ Віталія Шапрана «Куди інвестувати $20 тисяч, щоб заробити». У ній він розповідає про можливості для примноження коштів всередині країни.

Колонку експерта з цифрової економікиі Олени Мініч «Саботаж, недбалість або сервіс перенесення номера по-українськи». Де вона розповідає про те, як насправді працює ця послуга, яка з’явилася 1 травня.

Подякувати 🎉