Facebook Pixel

Місія МВФ прибула до України

Автор

Місія Міжнародного валютного фонду прибула для того, щоб дати оцінку виконання поточної програми співпраці з Україною за програмою stand-by, передає «Інтерфакс-Україна».

Вона буде перебувати в Україні два тижні, раніше повідомляв глава представництва Фонду в Україні Йоста Люнгман.

Експерти очікують додаткових труднощів під час прийняття позитивного рішення, адже напередодні Володимир Зеленський, щойно набувши повноважень президента, заявив про розпуск Верховної Ради і запропонував уряду піти у відставку. Після цього прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив про свою відставку з 22 травня.

Telegram Logo

Також радник з макроекономічної політики президента Володимира Зеленського Олег Устенко вважає, що Україна може обійтися без чергового траншу Міжнародного валютного фонду, але недовгий час. Далі країні все ж доведеться продовжити співпрацю з МВФ.

Крім того, до приїзду місії потрібно було прийняти закон про «спліт» (відокремлення функцій з регулювання ринків фінпослуг) і закінчити поділ Державної фіскальної служби. Однак закон наразі не прийнятий, а поділ відомства ще перебуває у процесі.

У грудні 2018 року МВФ затвердив нову 14-місячну програму stand-by обсягом $3,9 млрд. За нею Україна вже отримала $1,4 млрд. Ще два транші по $1,3 млрд повинні видати після перегляду виконання умов програми в травні та в листопаді. Термін програми закінчується в лютому 2020 року.

Коментарі

Всі новини