Фото: flickr
Саудівська Аравія почала цінову війну з Росією через зрив нафтової угоди. Державна компанія Saudi Aramco запропонувала найбільші знижки на нафту за останні 20 років і обіцяє збільшити видобуток більш ніж на 2 млн барелів на добу. Ер-Ріяд озвучив пропозиції щодо знижок на нафту вже через кілька годин після провалу переговорів у Відні, намагаючись спонукати нафтопереробні компанії в Європі, Азії та США купувати саме саудівську нафту.
Ринок нафти відкрився падінням, найгіршим з початку війни у Перській затоці. На початку торгів 9 березня ціна за барель нафти Brent впала до $31,5. На закритті торгів 6 березня її ціна становила $45,5. Ціна нафти WTI при відкритті торгів становила $29,6 (на закритті торгів — $41,3). Але в ході торгів обидва сорти нафти почали дорожчати, і на 10 годину за київським часом їхня вартість становила $36,2 і $32,5 відповідно.
Фондові індекси Азії та Європи почали торги 9 березня з падіння на 3-10%. Індекс Nikkei, що відображає динаміку котирувань акцій головних компаній Японії, знизився на 5,6%. Основний індекс Гонконзької фондової біржі впав на 4,3%, Австралійської фондової біржі — на 6,1%, Корейської біржі — на 4%. Тенденцію підхопили європейські фондові індекси, які впали на початку торгів на 4-14%. У лідерах падіння на Лондонській біржі – папери російських нафтогазових компаній, торги якими відкрилися зниженням на 20-34%.
Біржі США відкрилися падінням більше 7%, торги припинялися. Станом на 15:40 за київським часом індекс Dow Jones Industrial Average (DJIA) впав на 7,3%, після чого торги були припинені на 15 хвилин. Після відновлення торгів падіння припинилося, і обидва основні індекси навіть трохи відіграли втрати.
Fitch підтвердило рейтинги України на рівні «B», прогноз позитивний. Експерти агентства відзначають, що Україна досягла значного прогресу в отриманні законодавчого схвалення низки реформ. Якщо вони будуть ефективно і надійно реалізовані, то допоможуть усунути структурні недоліки, які впливають на перспективи зростання і якість інститутів.
Гарного вам дня!