Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Ціна на газ у Європі вкотре оновила рекорд і перевершила $730 за тисячу кубів

Газ у Європі вже по $730 за тисячу кубометрів. Фото: Pixabay

Газ у Європі вже по $730 за тисячу кубометрів. Фото: Pixabay

Ціна жовтневого ф'ючерсу на спотовий індекс TTF на біржі ICE Futures на початку торгової сесії 13 вересня підвищилася до 59,7 євро за 1 кВт•год, або $728,2 за тисячу кубометрів. Згодом, після незначних коригувань, вона опустилася до $730,1.

Експерти прогнозують, що в недалекому майбутньому ціна на газ у Європі сягне показника $850 за тисячу кубів.

Контекст. Європа зіткнулася з газовою кризою після того, як сувора зима спустошила сховища. Збільшувати запаси було нелегко, оскільки Росія — провідний постачальник — обмежувала потоки, водночас Азія масово скуповувала скраплений природний газ, який міг би потрапити до Європи. На власне виробництво регіон також розраховувати не може.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Додатковий тиск на ціну чинить і РФ, яка на тлі запуску «Північного потоку — 2» відмовляється збільшити обсяги продажу та закачування газу в сховища. Спекотна погода та низька швидкість вітру стримують виробництво відновлюваної енергії, посилюючи використання енергії на викопному паливі та підвищуючи ціну на вугілля у Європі цього року більш як на 70%.

У зв’язку з цим комунальні підприємства в країнах Європи підвищують ціни для споживачів. Відповідно, дорожчає й усе інше — від продуктів до транспортних витрат.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Коментарі

Всі новини