Facebook Pixel

НБУ прогнозує прискорення зростання тарифів на опалення і воду, газ подорожчає в два рази

Національний банк України прогнозує подальше зростання тарифів на житлово-комунальні послуги (ЖКП), зокрема газ, гарячу воду і опалення.

Про це йдеться в щоквартальному інфляційних звіті квітень 2021.

«Тарифи на опалення і гаряче водопостачання будуть підвищуватися, оскільки вони не коректувалися в 2020 році, незважаючи на подорожчання газу і зростання витрат на оплату праці», — йдеться в прогнозі.

При цьому вартість природного газу, основного ресурсу при виробленні теплової енергії, зросте в два рази за підсумками літа 2021 року в порівнянні з минулим роком.

«Очікується, що влітку вартість природного газу більш ніж удвічі перевищить цінові мінімуми торішнього літа. Тому внесок газу сформує більше третини річної адміністративної інфляції в II кварталі», — прогнозують в НБУ.

Але до кінця року ціна на газ встановиться на рівні відповідних показників 2020 року.

«За підсумками 2021 року ціна газу буде близькою до минулорічної завдяки поступовому зниженню ціни газу на європейських газових хабах протягом року і посилення конкуренції на внутрішньому ринку», — йдеться в прогнозі.

Одним з факторів подальшого зростання тарифів в НБУ називають підвищення мінімальної заробітної плати в країні.

«Збільшення заробітних плат в сфері ЖКГ (зокрема, за рахунок підвищення мінімальної заробітної плати), та інших виробничих витрат призведе до подальшого подорожчання окремих комунальних послуг», — наголошується в прогнозі.

Контекст. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, ухвалила постанову, якою запроваджуються в дію річного тарифного плану на газ з 1 травня по 30 квітня 2022 року включно.

Ціна на газ в рамках річного тарифу НАК «Нафтогаз України» стане відома 25 квітня і буде опублікована на сайті компанії. Тариф буде називатися «Фіксований».

З 1 січня 2021 року мінімальна зарплата в Україні становить 6 тис. грн. З 1 грудня збільшиться до 6,5 тис. грн.

Заборгованість населення за ЖКП на 1 березня 2021 року зросла до 82,1 млрд грн. З них борги за постачання теплової енергії та гарячої води склали 27,4 млрд грн.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉