Facebook Pixel

Річний тариф на газ: скільки платити та як працюватиме нова система з травня

Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), затвердила умови річного контракту на продаж газу населенню. Він діятиме з 1 травня 2021 року до 30 квітня 2022 року.

Основною особливістю такого контракту буде фіксована ціна на газ упродовж опалювального сезону. Постачальник буде зобов'язаний заздалегідь попереджати про зміну ціни на газ. The Page розбиралося, як працюватиме нова ініціатива уряду.

Річний контракт зможе захистити споживачів від зловживань із боку постачальників і облгазів. Крім того, громадяни зможуть прогнозувати витрати на газ.

Річний тариф на газ 2021-го

Компанії-постачальники газу встановлюватимуть річну ціну на газ, яку доведеться сплачувати цілий рік. Така опція стане доступною з 1 травня й діятиме до 30 квітня 2022 року. Упродовж цього часу компанії зможуть змінювати ціну на газ щомісяця, однак лише в бік зменшення.

Ціну на газ постачальники мають оголосити вже 25 квітня — за п'ять днів до першого дня наступного місяця.

Перехід на річний контракт відбудеться автоматично, однак якщо користувачу не подобаються умови, він може змінити постачальника газу.

Ба більше, споживачі зможуть відмовлятися від річного контракту та переходити на щомісячний або квартальний. Адже в деякі періоди року ціна на газ за щомісячним контрактом може виявитися більш вигідною, ніж за річним. Однак у такому разі доведеться сплачувати за щомісячним контрактом до кінця квітня наступного року, а знову перейти на річний контракт буде складніше.

Зазвичай ціна на газ різко падає влітку і зростає взимку.

Тарифи на газ для населення з 1 травня

Звісно, остаточну ціну на газ від постачальників українці дізнаються лише 25 квітня 2021 року. Однак є низка прогнозів, згідно з якими ціна газу для населення коливатиметься в межах 7 — 8 грн за кубометр.

Усе залежатиме від самих компаній-постачальників.

Однак, найімовірніше, ціни мало відрізнятимуться від поточних. Після закінчення періоду регулювання урядом ціни на газ компанії здебільшого залишили ціни в межах, які рекомендував Кабмін.

Водночас усе ще незрозуміло, що буде із цінами на газ із травня 2022 року. Можливо, постачальники знову повернуться до щомісячних контрактів або продовжать дію річних. Це буде зрозуміло ближче до початку наступного опалювального сезону.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉