Facebook Pixel

НКРЕКП затвердила перехід населення на річні тарифи по газу

Національна комісія, що здійснює держрегулювання в сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), вирішила за замовчуванням перевести населення на базові річні контракти на поставку газу з 1 травня 2021 року.

Відповідні зміни в Правила поставки і Типовий договір поставки природного газу побутовим споживачам здійснено НКРЕКУ на засіданні 7 квітня, передає пресслужба регулятора.

«Рішення спрямоване на забезпечення захисту прав побутових споживачів від цінових коливань на ринку природного газу. Побутовим споживачам надається можливість споживати природний газ протягом року за фіксованою ціною, яка буде пропонуватися постачальниками і діяти в період з 1 травня поточного року до 30 квітня наступного року», — пояснили в НКРЕКП.

Інші комерційні пропозиції для побутових споживачів залишаться доступними, і постачальники природного газу можуть продовжувати їх пропонувати.

«Введення річного продукту для побутових споживачів природного газу є найважливішим рішенням. З 1 травня поточного року за замовчуванням буде введена річна ціна газу для всіх побутових споживачів. Це позбавить їх турбулентності цінових коливань. Водночас процедура зміни постачальника залишається простою та відкритою, також передбачається можливість для споживача міняти річний продукт на будь-який інший, що пропонуватимуть постачальники», — зазначив під час засідання голова НКРЕКП Валерій Тарасюк.

Регулятор також звернув увагу всіх постачальників природного газу для побутових споживачів, що вони зобов'язані оприлюднити ціни на газ у рамках базового річного тарифу до 25 квітня поточного року на своїх вебсайтах.

Фіксована ціна на газ цілий рік дозволить уникнути різких коливань і згладити соціальний тиск. При цьому завжди можна вибрати постачальника та інші варіанти поставок газу в залежності від умов газзбутів.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉