Facebook Pixel

НКРЕКП зобов'язала постачальників газу перевести населення на базовий річний тариф

Національна комісія, що здійснює держрегулювання в сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), попередньо схвалила рішення, яким зобов'язала всіх постачальників газу пропонувати побутовим споживачам базовий річний пакет з 1 травня по 30 квітня за фіксованою ціною.

«Річний продукт ми будемо вводити. Про це вже неодноразово заявляли і уряд і президент. Сьогодні попереднє схвалення. Всіх запрошуємо до обговорення, щоб з 1 травня його ввести», — повідомив в ході засідання голова НКРЕКП Валерій Тарасюк, передає агентство «Інтерфакс-Україна».

Термін дії базового річного пакета не залежить від початку поставок споживачеві і триває до 30 квітня, випливає з проекту. При цьому постачальник не зможе змінювати ціну поставки в рамках річного пакета протягом періоду його дії.

«Постачальник, що поставляє або планує поставляти газ побутовим споживачам, зобов'язаний розмістити на власному сайті та пропонувати всім побутовим споживачам базове річне пропозицію терміном дії з 1 травня по 30 квітня наступного року», — зазначено в проекті змін до правил поставок природного газу, затвердженим постановою НКРЕКП №2496 від 30 вересня 2015 року.

Згідно з проектом змін до правил поставок газу, постачальники будуть зобов'язані оприлюднювати на власних сайтах ціну ресурсу, що поставляється в рамках базової річної пропозиції, до 25 квітня кожного року.

Фіксована ціна на газ круглий рік дозволить уникнути різких коливань і згладити соціальний тиск, однак споживач при цьому збереже за собою свободу вибору постачальника.

За споживачем залишається право вибору купувати інші види продуктів постачальника: подекадні, помісячні або поквартальні. Альтернативні пропозиції постачальники будуть пропонувати побутовим споживачам, розміщуючи їх на сайті.

При поставках природного газу в рамках базової річної пропозиції оплата рахунку постачальника повинна бути здійснена не пізніше 25 числа місяця, наступного за розрахунковим.

На тлі стрімкого зростання тарифів цієї зими президент Володимир Зеленський доручив провести повний аудит наявних тарифів в Києві і у всіх областях України, а також перевірку плати за евакуацію авто.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉