Facebook Pixel

МВФ заборонив Україні контролювати ціни на газ. Головне з інтерв'ю представника МВФ Йости Люнгмана

Постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман дав інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна», у якому розповів про регулювання цін на газ, бездефіцитний бюджет, інфляційне таргетування та гнучке курсоутворення. The Page публікує головне.

Повернення до контролю над цінами на природний газ є не тільки вкрай неефективним способом субсидування домогосподарств, але також призводить до зловживання ресурсами через корупцію та стримування впровадження енергоефективності.

«Є — й існуватиме — значна частина українського населення, яка не може покрити витрати на газ, тепло, гарячу воду та електроенергію. Найефективніший спосіб підтримати ці домогосподарства — ідентифікувати їх і надати їм фінансову підтримку через бюджет, щоб вони могли сплатити власні комунальні рахунки».

Йоста Люнгман

Йоста Люнгман

Постійний представник МВФ в Україні

Говорячи про енергетичний сектор, глава представництва зазначив, що фінансові дисбаланси в ньому викликають занепокоєння, але запропонував розділити це питання на два: поточний фінансовий дисбаланс і довгострокова енергетична безпека України.

Quote«Важливою частиною цього є мобілізація фактичних джерел доходів. Просто позичати більше не є життєздатним рішенням поточного дисбалансу», — підкреслив Люнгман.

За його словами, модернізація виробництва електроенергії є необхідною й можливою. Але це вимагає планування для посилення енергопостачання та енергобезпеки України.

МВФ вважає, що дефіцит державного бюджету України має повернутися на допандемічний рівень, щойно відновиться економіка та завершиться пандемія.

«Щойно пандемія припиниться й економіка відновиться, фіскальний дефіцит має повернутися на допандемічний рівень. Це важливо для забезпечення довіри до економіки України та скорочення потреб України в запозиченнях».

Йоста Люнгман

Йоста Люнгман

Постійний представник МВФ в Україні

У Фонді вважають, що ключовою частиною програми stand by для України є збереження системи інфляційного таргетування та режиму гнучкого курсоутворення.

Quote«Збереження реформ і постійний прогрес у зміцненні НБУ є ключовою частиною нинішньої програми stand by з Україною. Зокрема, з позицій економічної політики це означає збереження системи інфляційного таргетування та режиму гнучкого курсоутворення», — зазначив Люнгман.

МВФ скептично налаштований щодо податкових амністій, оскільки в довгостроковій перспективі вони шкодять стягненню податків.

«Хоча пільгові податкові ставки для певних груп платників податків, вочевидь, сприйматимуться з радістю тими, хто сплачуватиме менше податків, це не обов'язково означає, що це належна політика. Ми скептично ставимося до податкових амністій загалом».

Йоста Люнгман

Йоста Люнгман

Постійний представник МВФ в Україні

У Фонді вважають, що податкові амністії демотивують громадян сплачувати податки, даючи надію на ще одну амністію в майбутньому.

Дискусії щодо першого перегляду програми stand by для України тривають. Ще залишається владнати низку питань, але назвати строки їхнього розв'язання наразі важко.

«На цьому етапі неможливо зробити будь-які передбачення щодо часу завершення перегляду. Це залежить від того, наскільки швидко буде досягнуто прогресу в розв'язанні питань».

Йоста Люнгман

Йоста Люнгман

Постійний представник МВФ в Україні


Подякувати 🎉