Facebook Pixel

G7 створить фонд, щоб залучити кошти від росактивів для України

Країни G7 мають створити фонд, через який Україна отримуватиме кошти з надприбутків від заморожених активів рф. Це рішення мають оголосити на саміті «Великої сімки» 13 червня 2024 року в Італії, пише видання Nikkei.

Що відомо про фонд для передачі Україні коштів від заморожених активів рф

Фонд для України, через який надходитимуть кошти від росактивів, планують створити під керівництвом Світового банку із внесками у вигляді позик «Надзвичайного прискорення надходжень» (ERA).

За пропозицією США, Україна має отримати $50 млрд. Велика Британія, Канада та Японія також можуть зробити свій внесок. Токіо може надати кошти через Японське агентство міжнародного співробітництва, проте їх можуть спрямувати лише на невійськову підтримку.

Кошти надходитимуть до фонду у вигляді пожертв, тому Україна не має повертати цю допомогу. Прибутки від заморожених активів росії спрямують на погашення кредитів.

Західні лідери тривалий час вирішували, як допомогти Україні за рахунок знерухомлених росактивів. Щоб не порушувати міжнародне право і не вплинути на ринки, країни домовилися передати лише доходи від активів – близько $3,2 млрд на рік, які приносять заморожені на Заході $300 млрд.

Нагадаємо, Україна має отримати перші €1,5 млрд від надприбутків із заморожених активів рф у липні 2024-го. 10% підуть на відбудову і ще великий відсоток – на оборону.

Подякувати 🎉