Facebook Pixel

Україна отримає €1,5 млрд від надприбутків з росактивів у липні 2024

Україна отримає €1,5 млрд від надприбутків із заморожених активів рф у липні 2024. 10% підуть на відбудову, і ще великий відсоток – на оборону. Про це повідомила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн під час міжнародної конференції з відновлення України у Берліні Ukraine Recovery Conference 11 червня 2024 року.

Quote«Ми повинні забезпечити і надати Україні засоби для самозахисту. На минулорічній конференції я сказала, що ми повинні передати Україні заморожені активи рф. Зараз ми робимо це можливим відповідно до міжнародного законодавства і зберігаючи стабільність фінансових ринків», – сказала фон дер Ляєн.

За словами президентки Єврокомісії, цього тижня на саміті G7 обговорюватимуть варіанти, як Україні отримати ще більшу користь від заморожених активів рф.

Урсула фон дер Ляєн повідомила, що Україна отримає €1,9 млрд у рамках Ukraine Facility Plan до червня. А також розповіла, що у Берліні мають підписати угоду на €1,5 млрд з партнерскими банками, щоб заохотити інвестиції в Україну від приватного сектору.

Нагадаємо, Європейська комісія повідомила, що рекомендуватиме почати переговори про вступ України до Євросоюзу у червні 2024-го.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉