Facebook Pixel

G7 погодили $50 млрд від росактивів для України: як працюватиме механізм передачі

Лідери G7 домовились про механізм, за яким Україна отримає позику на $50 млрд. Погашатимуть її за рахунок прибутків від заморожених активів рф. Угода має покрити потреби у бюджетному фінансуванні України до 2025 року та далі. Про це пише Bloomberg.

Як Україна зможе отримати $50 млрд кредиту від росактивів

Після місяців дискусій країни G7 дійшли згоди щодо структури кредиту у $50 млрд для України, виходячи з розміру економіки кожної держави. Кошти почнуть надходити до кінця 2024 року, а погашення кредиту буде за рахунок надприбутків від активів рф, які заморозив Захід.

План мають остаточно підтвердити на саміті G7, який стартує сьогодні, 13 червня, та триватиме до суботи, 15 червня 2024-го. Очікується, що угода забезпечить критичну підтримку для України в середньостроковій перспективі та допоможе покрити її потреби у фінансуванні до 2025 року і далі.

Позики від країн G7 будуть структуровані по-різному, залежно від розміру економіки і внутрішніх процедур учасника. Кожна країна нестиме ризик за позику, якщо прибутки від активів рф будуть меншими, ніж очікувалось, кажуть джерела Bloomberg.

Країни G7 неодноразово заявляли, що не розморозять російські активи, поки рф не заплатить за відновлення України, тому прибуток від активів протягом кількох років зможе покривати позику для України.

Заморожені активи рф мають принести від €3-5 млрд доходів на рік. ЄС уже погодився надавати Україні прибуток двічі на рік. Перші €1,5 млрд Україна отримає у липні 2024. Водночас пропозиція США про кредит на $50 млрд має захистити допомогу Україні від будь-яких політичних змін.

Quote«Я думаю, що ми вирішимо основні моменти цього питання, але деякі деталі залишаються для розробки експертами за визначеним графіком», – сказав радник США з національної безпеки Джейк Салліван.

Нагадаємо, за даними видання Nikkei, Країни G7 мають створити фонд, через який Україна отримуватиме кошти з надприбутків від заморожених активів рф.

Подякувати 🎉