Facebook Pixel

Німеччина розглядає залучення «Нафтогазу» до сертифікації «Північного потоку — 2»

НАК «Нафтогаз України» звернувся до Федерального мережевого агентства залучити його до сертифікації «Північного потоку — 2».

«Федеральне мережеве агентство може підтвердити, що Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» та LLC «Газотранспортна система України» подали заявку на запрошення до процесу», — сказав прессекретар німецького регулятора Фіте Вульф, передає swissinfo.

Питання про допуск «Нафтогазу» до сертифікації «Північного потоку — 2» перебуває на розгляді.

Telegram Logo

«Запити наразі перевіряються. Рішення про запити на запрошення до процесу Федеральне мережеве агентство публікує на своєму сайті», — пояснив Вульф.

За регламентом агентства, повідомив Вульф, запрошені до процесу отримують право надавати свої висновки під час процесу сертифікації.

Раніше глава компанії «Оператор ГТС України» Сергій Макогон заявляв, що процес сертифікації російського газопроводу «Північний потік — 2» триває. Наступного тижня буде ухвалено рішення про участь компанії у цьому процесі.

Як проходитиме сертифікація «Північного потоку — 2»

Для початку постачання газу «Північним потоком — 2» оператору трубопроводу потрібно пройти сертифікацію на здобуття статусу незалежного оператора транспортної системи. Заявку на сертифікацію від компанії Nord Stream 2 Федеральне мережеве агентство Німеччини отримало 13 вересня.

Очікується, що вона буде розглянута протягом 4 місяців. Потім проєкт рішення буде переданий на вивчення Єврокомісії. Її висновок має бути готовий через два або чотири місяці.

Раніше США та Німеччина дійшли згоди щодо введення в експлуатацію «Північного потоку — 2» .

Федеральне мережеве агентство Німеччини (BNetzA) допустило польську державну енергокомпанію PGNiG та її дочку PGNiG Supply & Trading GmbH до сертифікації дочірнього підприємства «Газпрому» Nord Stream 2 AG як незалежного оператора газопроводу «Північний потік — 2».

Коментарі

Всі новини