Facebook Pixel

Франція відмовилася від ринкового ціноутворення на газ і заморожує ціни до весни

Французький уряд заблокує нове підвищення цін на газ і знизить податки на електроенергію на тлі захмарних цін на природний газ в ЄС, які 1 жовтня досягли рівня $1200 за тисячу кубометрів.

Уряд зважився заморозити ціни до квітня 2022 р., щоб пом'якшити невдоволення на тлі зростання цін до президентських виборів наступного року, пише politico.

Прем'єр-міністр Франції Жан Кастекс оголосив про створення «тарифного щита» у Франції, аби захистити населення від різкого зростання цін на електроенергію. Це дасть змогу заморозити ціни на газ та електрику до весни.

Telegram Logo

Він також оголосив про виділення допомоги на суму близько 580 млн євро бідним домогосподарствам.

Кастекс прогнозує, що ціни на газ почнуть знижуватися з весни наступного року.

Ціна природного газу в ЄС зростає вже близько пів року. Вартість ресурсу зросла вп'ятеро, як порівняти з початком року. Причиною різкого зростання цін на енергоносії є «зелений» перехід, низькі запаси газу в ПСГ через холоди в минулому опалювальному сезоні, продаж виробників СПГ споживачам Південно-Східної Азії, де ціни ще вище. Зокрема, Китай дає постачальникам СПГ премію близько $100 до цін в Європі.

«Газпром» також не поспішає збільшувати додаткові постачання газу в ЄС, прагнучи схилити європейських бюрократів прискорити процес легалізації газопроводу «Північний потік — 2». Втім, свої контрактні зобов'язання російська монополія виконує повною мірою.

Коментарі

Всі новини